Vyhrála jsem žalobu u soudu – nezaplacení faktury. Dlužník ani tak neuhradil. Jaké mám udělat další kroky?

Nejlepší odpověď
standa

  1. písemně jej vyzvat k okamžité úhradě a upozornit na alternativu exekutora
  2. pokud do 3 dní po výzvě nezaplatí, tak podat k soudu návrh na výkon rozhodnutí exekucí

Doplňuji:
To Michal Kole:
Stávající právní úprava umožňuje podat Návrh na nařízení exekuce, a to jak u okresního či obvodního soudu, tak i u exekutora, kterého si oprávněný zvolil ze seznamu exekutorů v České republice.

Další odpovědi
Michal Kole

Podle nového zákona se žádost o exekuci dává exekutorovi a ne soudu.

vlastina

Požádat o exekuci