Dudis

Vyhody zamestnavatele studenta

Zdravim,
orientuje se tady nekdo v pravu? Jake bude mit vyhody sef, kdyz zamestna na plny nebo na polovicni uvazek studenta? Kolik usetri.. a jeslti se mu ulehci i administrativa,.. nebo cokoli pozitivniho pro zamestnavatele mi tady prosim napiste.. diky moc :)

Odpovědi
venkovan

Pokud zaměstnám studenta na takový úvazek, že nebudu platit daně, tak ušetřím na daních. Buď mi to jde do kapsy nebo na rozvoj firmy a nebo mohu nabídnout nižší cenu.
Jinak se zaměstnáním studenta je někdy víc problémů než přínosu. Často firma tratí na jeho zapracování, na jeho pravidelné docházce, na fluktuaci studentů. Ale pro firmy kde nelze celý rok držet stabilní počet zaměstnanců, ale na občasné práce je potřeba najít nové lidi, studenti bývají dobrým zdrojem pracovní síly. V tom vidím přednost, studenti mohu vyrovnávat nárazové práce.