mumi

Výhody nebo nevýhody DPH?

Jaké jsou výhody a nevýhody plátce a neplátce DPH?

Nejlepší odpověď
panenka

Nevýhody jsou takové že musíte uplatňovat DPH při prodeji svých služeb nebo zboží zákazníkům a tuto daň odvádět vždy po skončení čtvrtletí finančnímu úřadu. Musíte si vést evidenci podle zákona o DPH (§ 100 Zákona o DPH). Musíme podávat daňové přiznání k DPH.

Výhody jsou takové,že v daňovém přiznání si můžete uplatnit odpočet DPH, kterou jste zaplatil jako daňový výdaj a máte příslušný daňový doklad. Odpočtem snížíte DPH, kterou odvádíte finančnímu úřadu. Pokud vaše výdaje převyšují příjmy, může nastat tzv. nadměrný odpočet, to znamená, že finančnímu úřadu nezaplatíte nic, ale on zaplatí vám .

Nárok na odpočet DPH máte nejdříve ve zdaňovacím období, ve kterém se přijaté zdanitelné plnění uskutečnilo. Nárok musíte uplatnit nejpozději do 3 let.

Vždy po skončení každého čtvrtletí (do 25. dne následujícího měsíce) musíte podat na finančním úřadě daňové přiznání k DPH a odvést DPH, kterou jste vybral od svých zákazníků.

Zdroj: http://www.jak­podnikat.cz/dph­.php

Další odpovědi
cukrar

po odpovědi panenky není co dodat.
Snad jen, panenko, 1*