TONICK

Výhody MacBooků?

Zdravím Vás, rád bych se Vás zeptal, jaké jsou výhody MacBooků (v ceně okolo těch 25k) oproti „klasickým“ notebookům ACER, ASUS, LENOVO apod. (v ceně okolo 12k)?

Nejlepší odpověď
SinceX

Blbost, u MACu se neplatí za design ale za kvalitu zpracování. A také za software postavený na míru hardwaru. Takže software z hardwaru vymačká všechno do poslední kapky a nic nezbyde nevyužité jako například u Windows. Proto zatížení MACu při otevřených sto programu CPU ani nemrkne a Windows už zkolabuje z nedostatku paměti průtoku CPU.
Každopádně, kdybych si měl vybrat mezi výkonem na hry, filmy a designové programy (Photoshop, Corel,..) vybírám něco, co mi ten výkon může umožnit, třeba Ultrabooky od Asusu. Když chci mít spolehlivý operační systém, který bude zvládat programy ale nebudu na něm hrát – tedy, nepotřebuju mít závažný výkon, volím MAC. Je to dost sporná otázka. Každý z notebooku takových typů má hodně pro a proti.. Určitě bych volil HP Probook, kde jeho výhoda spočívá ve výdrži baterie, výdrži šasi(obalu notebooku), výkonného CPU a GPU(Graphical processing Unit – CPU grafiky) a hlavně příjemné teploty při zatížení. Maximální teplota naměřená při zatížení CPU na 50% je asi 30°C 🙂 Takže kvalita tohoto notebooku je výborná 🙂

Další odpovědi
Johny_r

Musíš se podívat na konkrétní parametry. U Macbooku platíš hodně za design (mně osobně se nelíbí). Na Macu budeš taky pravděpodobně používat Mac OS – tedy jiný operační systém než Windows. Z toho plyne nekompatibilita některých programů nebo přímo jejich neexistence pro daný operační systém. Někomu Mac svým ovládáním vyhovuje víc, mně ne (mám s ním slušné osobní zkušenosti, protože ho musím právě kvůli kompatibilitě některých programů používat v práci). Pokud se na Macu rozhodneš provozovat Windows, je jediný zásadní rozdíl opravdu jen v designu. Obecně lze říci, že Mac je hodně předražený.
Pokud nemáš nějaký specifický důvod kupovat Mac, volil bych nějakou běžnou značku. V mém případě buď Lenovo z řady ThinkPad (ale ne za 12k) nebo HP z nějaké vyšší profi řady. Aceru bych se vyhnul obloukem, jak jsou na tom současné Asusy bohužel nevím.