MrGandy

Je možné vyhodit osobu, která nemá v místě bydlení trvalý pobyt?

Dobrý den,
Mám tu takovou trochu pekérní otázku – je možno vyhodit osobu v následujícím případě? Osoba se zdržuje pod dohodou majitele v jeho bytu. Každopádně zde nemá trvalé bydliště, trvalé bydliště je vedeno na úplně jiný byt. Vlastník je chvíli mimo své bydliště, není v kontaktu s „bydlícími“. Mohou další lidé v tomto bytu (které zde bydlí a mají trvalé bydliště) tuto osobu vyhodit, zavolat policii atd., nebo zde má nějaké právo se držet?

Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Raději nikoho „nevyhazuj“ – ať si nezaděláš na problémy…
😁

Pokud jde o nějakou výraznou animozitu nebo páchání trestné činnosti, pak

  1. kontaktuj majitele (písemně)
  2. volej PČR (MP)

Další odpovědi
ivzez

Trvalý pobyt je pouze evidenční údaj, nezakládá
žádné právo k nemovitosti, v níž je hlášen.

Tzn., že nikdo, kdo má v nemovitosti pouze trvalý pobyt (= komu
nemovitost nepatří), z ní nemůže nikoho vyhazovat
bez ohledu na to, jestli „vyhazovaný“ v ní (ne)má hlášen trvalý pobyt.
_________

Poznámka:
Zákon nezná „trvalé bydliště“ zákon nezná, tzn., že nemůže být „vedeno“.

===
Jen drobná „kosmetická úprava“

Drap

Pokud je nemovitost tvoje, tak můžeš vyhodit koho chceš. Pokud tvoje není, nemáš právo nikoho vyhazovat. Záleží na dohodě či smlouvě daného člověka s majitelem.