Mad

Vyhláška o odpadech. Ve vedlejší obci, kde bydlí tchyně, mají podle mého diskriminační vyhlášku o odpadech

Tchyně žije v domku sama a platí ročně 2500 kč za vyvezení odpadu. V domech, kde žije 5–6 lidí v rodině, platí tu samou částku.Podle mne je ta vyhláška diskriminační. Je nějaké odvolání v zákoně o odpadech možné?
Doplňuji:
Na krajský tj. Karlovarský úřad už psala a odpověděli jí, že pokud to je v obecní vyhlášce, tak je to v pořádku.
Mně jde o to, jestli to není diskriminační k samostatně bydlícím jedincům. Vždyť vyprodukuje méně odpadu než čtyř nebo pětičlenná rodina.

Nejlepší odpověď
Drap

Odvolat jse jde proti čemukoli, ovšem někdy to nemá význam. Poplatky za komunální odpad upravuje obecní zastupitelstvo vyhláškou. Pokud uzná, že se poplatky budou vybírat za dům, tak se tak vybírají. Odvolání, či stížnost lze adresovat opět zastupitelstvu, popřípadě krajskému úřadu.
Doplňuji:
Podle zákona todiskriminační neni, a po lidské stránce to je na zvážení zastupitelstva.

Další odpovědi
Jikra

Pro kristapána kde to žije?To snad ani není možný.Tak se informujte na obecním úřadě jak je to s výší poplatků.Já bydlím v patnáctitisícovém městě a platíme 500,– na každého člena domácnosti.

Doplňuji:
Diskriminace je to v každém případě!
No a protože „úředníci“ jí vstříc samozřejmě nevyšli co se týká výše platby(určitě nemá ten správný odstín pleti,mimochodem u nás to v jisté lokalitě za ně platí město) tak jí zbýva pouze ochránce práv neboli ombutsman. Ovšem to je běh na dlouhou trať.

venkovan

Podat podnět k přezkoumání vyhlášky k příslušnému krajskému úřadu.
Divím se, že paní k obci nepodala žádost o snížení poplatku z důvodů, že v domě žije sama. I to lze.

kapka

Jestli to tam tak opravdu mají, že je to pevná cena na jeden dům, tak ať zkusí tchyně požádat, že jí budou vyvážet popelnici jen jednou za čtrnáct dní, pak bude platit polovinu. My to tak máme.