zjentek

vyhejbá se moucha za letu prachu?

když třeba zastýláte postele a najednou se ze vzduchu vynoří ta černá bestie, co vás celý ráno olizovala a donutila vstávat, tak jestli v ten moment lítá „přímo“ a nebo se vyhejbá těm částečkám, co jich je v tu chvíli plná ložnice. Já myslím, že nějak manévruje, pánč kdyby se v tý ložnici chovala jako satelit v meteorickým roji, tak by vodtamtaď vodlítala pěkně dotlučená, nebo né?
Není to sice otázka o zvířeti, ale dávám to do zvířat, pánč chybí kat. hmyz.

Nené, určitě se tomu viditelnýmu prachu vyhejbá ..musí se přece vyhejbat…

Nejlepší odpověď
Muffz

Prach je vsude kolem nas, nebyt prachu, tak se nema o co odrazet a lamat svetlo a byla by vsude tma :) . Takze prachu se nevyhne nikdy. Spis myslis ten viditelny vetsi prach, ktery vidi i lidske oko, ale to je slovickareni. Kazdopadne si nemyslim, ze se mu moucha za letu vyhyba. Mozna obcas z nudy si udela opici drahu.

Další odpovědi
gecco

Myslím, že:

  1. lehké kousky polétavého prachu ´odfoukne´ víření vzduchu způsobené křídly mouchy
  2. těžší kousky vytváří při pádu (podobně jako kapky deště) dostatečný tlak, který naopak ´odfoukne´ lehkou mouchu

😉

štamgast

Tak určitě… (ironie)

Kyta

Všiml sis,že když tě otravuje moucha a vezmeš lepačku do ruky,jako by zmizela?Je to zákon ,i ten boží tvor není zas tak blbé:D,,sorry trošku humoru