no107064

Výfuky pod předním nárazníkem, proč?

Zdravím, jen tak ze zvědavosti, když se podíváte na náklaďáky co jezdí na sibiři, tak každej co má nástavbu cisternu tak má výkuk předělaný pod předním nárazníkem … tak mě zajímá proč? protože cisternová verze to má vepředu a s klasickou korbou nebo něčím jiným tak má klasický výfuk v půlce auta na straně.

Nejlepší odpověď
gecco

Jde o to, aby se horké výfukové plyny držely dál od potenciálně výbušného (hořlavého) materiálu…
A není to jen na Sibiři – koukni – http://www.li­aznavzdy.cz/i­mages/shell/062­.jpg …
😉