Avatar uživatele
tatanka

Vydrží jídlo ohřáté v mikr. troubě stejně či déle než jídlo ohřáté klasickým způsobem?

Doplňuji:
Chtěl jsem napsat při následné konzumaci. Omluva má je na místě.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? petka, Braník, M7ke06 před 3969 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Teplotu udrží jako každé druhé. Pokud máš nějaké podezření, tak věz, že to je tím, že jídlo z mikrovlnné trouby není stejnoměrně ohřáté tak jako z plotny či vařiče. Nestejnoměrnost ohřátí je tím větší, čím více jídla se ohřívá. Aby tento jev nebyl tak markantní, tak se používá ten otáčející podnos. Největší nerovnoměrnost je u těch lacinějších mikrovlnek, které mají jednoduché vlnovody.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Tak ze své praxe mohu potvrdit, že jídlo ohřívané klasickým způsobem vydrží déle.
Jelikož jsem velký jedlík a sním 7–8 knedlíků, tak v mikrovlnce ohřáté nevydrží všechny teplé do té doby než sním poslední.Ohřáté normálním způsobem, tak je i ten poslední ještě dost teplý.Zrovna tak ať už tenké či tlusté párky.Tenkých sním 5 nožiček, silných 3 nožičky a vždycky ten poslední je už jen vlahý.Ohřáté normálně ve vodě, tak vydrží teplé vždycky.
Mikrovlnka je dobrá tak pro toho kdo méně jí, čili na menší porce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Braník

Nevím to přesně,ale záleží asi na jakou teplotu se jídlo v mikrovlnce ohřeje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Stejně jako lahny zastávám názor, že jídlo ohřáté v mikrovlnce daleko rychleji chladne než jídlo ohřáté klasicky na sporáku. Já poslední dobou pro ukrácení času ohřívám pouze v mikrovlnce a ještě žádné jídlo jsem nedojedla teplé, u normálně ohřátého jídla bych dojedla i poslední sousto teplé, nejde jen o knedlíky či párky, týká se i polévek či omáček, ikdyž je v půli ohřevu promíchám, stejně brzy vychladnou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
M7ke06

Záleží co má víc stupnů… ale pokuď bys to nechal/a v troubě, tak to asi vydrží déle :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek