Kathulik O.

Vydrží akvarijní rybky bez rostlinek? Jak dlouho???

Nejlepší odpověď
Ar

Rosliny, ryby ke svému životu v akváriu nepotřebují a proto je to na zváženou akvaristy. To že udržijí rostliny rovnováhu je pravda, to že by samotné rosliny dokázaly vodu okysličit je mýtus. Okysličovat vodu je potřeba vždy a není potřeba žádné vzduchování, které má stejně minimální účinnost. Daleko účinnější je správně vyvedený filtru a zčeřená hladina vody.
Pokud jde o rostliny jde také oto jaký druh ryb se chová a jaký biotop má nádrž představovat. U amazonie je představa nádrže bez rostlin a nebo umělých rostin nepřijatelná, naopak u tlamovců z Malawi nebo Tanganiky je nádrž bez rostlin zcela běžná a napodobuje jejich prostředí.

Další odpovědi
badisko

Nemusis tam mit zadne rostliny kdyz nechces ..nebo jen umele …ale musis mit osetrenou vodu a vhanet tam rybkam vzduch …
Doplňuji:
jo a svetlo …jinak se podivej treba zde..http://www­.mojezvire.cz/clan­ky/1-tipy-a-rady/1–10-tipu-pro-zacinajici-chovatele-rybicek/

zjentek

otázka je, jak dlouho tě bude bavit akvárko či rybičky bez rostlinek. Symbióza je mnohem větší pastva pro oči, příroda není blbá, to jen lidé jsou ,)

Anuket

Badisko má pravdu. Nemusíš tam mít vůbec nic, my máme třeba jen plastové. Dříve jsme měli živé, ale ty rybičky ožíraly a vytahovaly, tak jsme je dali pryč. Nezapomeň je ale správě krmit. Rybičky ti takto vydrží celý jejich život. 🙂