lexx

Vydrželi by jste poslouchat až do konce hudbu CD Alexandrovci ?

Je to ruský armádní sbor kdo neví…já jsem to dokázal, písně jako Kalinka, Kalakol, Oči čornyje, Kaťuša a Hej ! molodcy…a věříte ? Celkem se mi líbilo.

(synci, Vy dva, nic ve zlém ale vezměte občas do ruky Pravidle českého pravopisu, můj text je správný tak příště bez nemástných invektiv, prosím, děkuji)

Nejlepší odpověď
gecco

´Vydržel´ jsem celý koncert…
😉
A s chutí – zpívají báječně, je to úžasně monumentální pěvecké těleso – a za to, že třeba Kalinka byla Stalinovou oblíbenou, ta muzika nemůže.

Další odpovědi
setapouch

CD jsem neslysel, ale taky jsem byl na koncerte a rad bych sel znovu. Snad je tedy odpoved jasna.

mosoj

Alexandrovci jsou ve světě uznávaný soubor.

led

Nielen počúvať CD, ale aj počúvať a pozerať.
malá poznámka:
mohutný ´Akademický súbor piesní a tancov Ruskej armády A. V. Alexandrova´, pôvodne Súbor červenoarmejskej piesne´´ , nie je, ako vidno aj z názvu, len spevácky zbor, ale má aj tanečnú zložku. Okrem spevu a tanca, kde excelujú nielen zboristi, ale aj sóloví speváci a tanečníci, má aj sekciu prózy a recitácie. Špeciálnou časťou ich koncertov sú aj piesne národov (v originále) hosťujúcich krajín, čím vždy „chytia srdcia“ divákov.
Ich koncerty sú zamerané na svetovo slávne bojové piesne čias Revolúcie a Veľkej vlasteneckej vojny, ľudové piesne ale nepohrdnú ani opernými áriami, či modernou.
Doplňuji:
Pre fajnšmekrov ich koncertov:
http://www.sov­music.ru/person­.php?idperson=147 ( v ruštine)
tu nájdete texty piesní a ich nahrávky

anonym

byste… a ano

JájsemRaibek

lexx, ano jak již napsal pan Ypsilonović, tak byste.
Jinak ano, vydržel, písně se mi líbí.
Doplňuji:
Synku, nic ve zlém, ale zkus si ta pravidla nejen vzít do ruky, ale též do nich kouknout :D
http://pravopis­ne.cz/2010/10/­byste-%C3%97-by-jste/
A mimochodem, když už jsme u toho, tak mezi větou a otazníkem se mezera nedělá.
:DDD

zzzlatokopka

lexx za to "by jste "máš palec, dík, že v tom nejsem sama:-)))

Ne nevydržela:-)

Emefej

Težko říci. Tahle hudba není můj šálek kávy. Dobrovolně bych si to nikdy nepustil.

Klaproth

Nevydržel.

anonym

Ne,stačí mi jedna a to jen kousek,slýchával jsem to kdysi dávno častěji,jinak si takovo muziku nepustím.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=llDUeDm7k1g

Děda Louda

Pravidle jsou patrně prehistorickým předobrazem jistého zemědělského náčiní, na něž mě berou pokaždé, když přijdu do styku s projevy elementární negramotnosti a ignorance.

Lamalam

Ruské chorály nemusím, takže bych si to ani nepustila.