štamgast

Výdrž baterie u notebooků…

Na mém notebooků vydrží baterka sotva hodinu a půl, a to není ani moc starý (Asus N71J Series), ale u malých notebooku vydrží i tři hodiny, čím to je, když z principu malý notebook=malé baterie, velký notebook=velká baterie.
Doplňuji:
Nějak jste mi neodpověděl na otázku…

Nejlepší odpověď
kropitko

Já myslím, že záleží na kvalitě notebooku, tedy té baterie. U některých je uvedeno, že vydrží 2 hodiny u některých 30 hodin. No tak nezáleží na velikosti , ale na výkonu baterie.

Další odpovědi
anonym

neboť menší notebooky mívají horší procesor, ..

a nebo lepší, který umí lépe pracovat s energií :)

www

Z hlediska tvé otázky:
Větší ntb mívá také větší „vybavení“ (HW, SW, monitor..) a to je náročné na energii více než u toho malého (všeobecně).

Petrejk

i baterie dosluhuje a strácí kapacitu, je zapotřebí ji repasovat nebo koupit novou
ježiš, každá baterie má jinou kapacitu, nezáleží na velikosti a kapacita se časem ztrácí stejně jeko u mobilů aut apod.

hanulka11

myslím, že záleží taky jaký máš notebook a s čím na něm pracuješ zda stahuješ filmy hudbu …tak se rychleji vybíjí .....dceři vydrží tak 2 1/2h ,ale nekouká na filmy ani nehraje hry