Lukáš222

Vydělávání si v 13 letech?

Ahoj,
Je mi 13 a rád bych si vydělával tak, že lidi co by měli něco s notebookem nebo telefonem tak bych jim to spravil…Je to možné i když mi je 13 let…dělal bych to velmi levně třeba jen za 150 kč…Opravoval bych jen software…Protože si troufám říct, že tomu rozumím…
Díky

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Ne

Můžeš jen neoficiálně. Ve třinácti nelze vydělávat, vyjímka je pouze u umělecké činnosti. Jinak je to v rozporu se zákonem.

Další odpovědi
anonym

Ne

Pokud by si rád vydělával / opravoval počítače, je dobré (ne nutné) být certifikován například od společnosti CISCO (jejich certifikace je přes internet v angličtině – hardware, software, kabeláž, sítě, servery – obsahuje základní certifikát), dále je dobré mít (na IT škole nutné – od 2. ročníku) vyhlášku 51. A pokud nejsi na toto vystudován / vyškolen či neděláš v nějaké firmě, NESMÍŠ si říci o peníze! A pokud tě to baví, tak to dělej dále a budeš třeba nejlepší 🙂

Bedy

Ne

Ne, legálně těžko. Tajně možná, ale nevím, jestli si najdeš klientelu. Nevím, jestli máš opravdu takový znalosti v oblasti IT, abys mohl opravovat takový věci.

zzzzz

Ne

Vydělávat si můžeš pouze uměleckou činností a účinkováním v reklamě, je to velice přísně omezeno zákoníkem práce.

venkovan

Ano

Ale musíš mít někoho, kdo převezme za tebe plnou právní odpovědnost. Tedy, kdo bude ručit i za nekvalitní práci, kdo bude vést řádné účetnictví atd.
No a ten co si tě vezme na starost se naopak vystaví porušení Zákoníku práce, protože do 15let nemohou děti pracovat za odměnu. S v zákoně uvedených výjimkách (tj. zpravidla umělecká činnost dětí).

Monyszek

Ne

Paddy

Ne

muhamed

Ne

Doplňuji:
pochybuji ze by ti nekdo sveril pc

fandosaurus

Ne