Adamisko78

Poradíte, co znamená vydělit nějaké číslo na 2, 3, atd. desetinná čísla?

Vydel s přesností

Ahoj prosím chtěl bych radu zítra píšeme čtvrtletní test na násobení dělení desetinných čísel z 6 třídy a chtěl bych poradit co je to vyděl s přesností na 2 ,3 atd desetinná čísla
Předem děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
Edison

No přece že máš dělit tak dlouho, až budeš mít požadovaný počet desetinných čísel… a zbytek. Zřejmě jde o dělení bez počítacích stroječků, tedy jen s tužkou a papírem.

Další odpovědi
led

Znamená to, že výsledok musí mať presnosť na 2 a 3 desatinné miesta a zvyšok bude zaokrúhlený v zmysle matematických pravidiel pre zaokrúhlovanie (do 5 smerom dole a nad 5 smerom hore).
Zvyšok nechám na domácu samoprípravu na písomku