Reis

Vydědění dcery

Můj manžel má z prvního manželství dceru,které bude 18 let a se kterou se již 10 let nestýká, dcera již nemá ani jeho příjmení, protože její matka se znovu vdala, je tento důvod nestýkání k vydědění jeho dcery? Stačí sepsat pouze listinu o vydědění,kterou si dojdeme notářsky ověřit?

Nejlepší odpověď
Hlada

Nestačí. Vydědit dítě je možné jen ze zákonem vymezených důvodů.
Zdroj: Občanský zákoník § 469a

Další odpovědi
Ponytail

To nelze. K vydědění můsí vést zvlášť závažné důvody, které vymezuje zákon. Nestýkání se není zvlášť závažný důvod.

Berušinka

Proč by jí měl vydědit, když je to jeho dcera? Nezáleží na tom, jestli má nebo nemá jeho přijmení – je to pořád jeho dcera – má ho v rodným listě apod. Udělala Vám snad něco špatného? Nebo jen chcete manželovy peníze?

terry

K vydědění je třeba mít vážnější důvod než je nestýkání se a nové příjmení.

Leontyn

Listina o vydědění se musí vyznačovat stejnými formálními znaky jako závěť, může být pořízena :

• Vlastnoručně
• Nepořízená vlastnoručně za přítomnosti svědků
• Ve formě notářského zápisu

Návod, jak vydědit potomka v odkazu:

Zdroj: http://www.jak­tak.cz/jak-na-vydedeni-potomka.html