Honza016

Vydávání účtenky k nákupu

Dobrý den,

Rád bych se informoval, zda je nutné ke každému nákupu vydávat účtenku? (restaurace,bufet). Dle Živnostenského zákonu konkrétně § 31 odst. 14 je pouze účtenka na vyžádání zákazníka.

Nekříží se však výše uvedený paragraf ještě z nějakým zákonem? V současné době se mi zdá, že se účtenky vydávají ke každému nákupu.

Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Kříží…, a to se zákonem o DPH, kde se plátcům ukládá POVINNOST vystavovat daňové doklady a v určitých případech na požádání zákazníka zjednodušené daňové doklady (při nákupech do 10.000 Kč)