Avatar uživatele
Registrovaný

Vydávání účtenky k nákupu

Dobrý den,

Rád bych se informoval, zda je nutné ke každému nákupu vydávat účtenku? (restaurace,bufet). Dle Živnostenského zákonu konkrétně § 31 odst. 14 je pouze účtenka na vyžádání zákazníka.

Nekříží se však výše uvedený paragraf ještě z nějakým zákonem? V současné době se mi zdá, že se účtenky vydávají ke každému nákupu.

Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Kříží..., a to se zákonem o DPH, kde se plátcům ukládá POVINNOST vystavovat daňové doklady a v určitých případech na požádání zákazníka zjednodušené daňové doklady (při nákupech do 10.000 Kč)

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 929
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.