zjentek

Vydávají pavouci nějaký zvuky při splétání sítí?

Třeba vržou, nebo tak?
Je mi jaasný, že pavouci nemaj cívku, ani jehlice, ale dejme tomu, že sítě skutečně splétají.

Nejlepší odpověď
Kepler

Že by byl při tom rachot jako v textilce, to asi ne. Vytlačují svůj produkt ze snovacích žláz úplně potichu, jsou diskrétní aby nevyplašili mouchy, ne jako my.

Další odpovědi
orwell

Obvykle ne, ale v jednom případě se mi zdálo, jakoby při tom hrál na harfu.

Drap

Nikdy jsem žádný zvuk od nich neslyšel.