M.a.j.k.e.e.

Vydává se dočasný OP?

Někdo zneužil mých osobních údajů z OP. Nyní jej musím nechat zablokovat a požádat si o nový. Existuje nějaký dočasný občanský průkaz, který by mi mohl být vydán do doby, než budu mít úplně nový? Člověk nikdy neví, kdy bude OP potřebovat.
Díky.

Nejlepší odpověď
briketka10

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=do%C4%8Das­n%C3%BD%20OP

Další odpovědi
Rohlik

Vydává se s dobou platnosti na 1 měsíc na žádost občana v případě ztráty, odcizení, poškození nebo zničení občanského průkazu, po zrušení údaje o místu trvalého pobytu, nebo pokud občan potřebuje občanský průkaz v souvislosti s výkonem volebního práva; žádost o jeho vydání se podává současně se žádostí o vydání občanského průkazu se strojově čitelnými údaji.

Zdroj: http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx

Kepler

Pokud vím, vydává se dočasný doklad, ale není to OP. Neplatí pro všechny požadavky, pro většinu ale ano.

Arne1

A taky můžeš používat pas.

bolak

Dostaneš takový „papírek“ bez fotky.