Elfík11

Jak změřit vydatnost dešte?

Prosím, jak změřím vydatnost deště ?

Nejlepší odpověď
www

DÚ?
Viz zdroj, srážkoměr

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Srážko­měr

Další odpovědi
anonym

Jdi do háje. Tohle je otázka?
Doplňuji:
Když něco potřebuji, tak je neměnným pravidlem, že žádám ostatní o pomoc slušně, to je zaběhnutým slůvkem „prosím“.
Mrkni na přiložené. Snad ti pomůže:

•vydatnost srážky (v l.s-1.ha-1)
•velikosti záchytné plochy (m2)
•propustnosti půdy (v mm/h, m/s)
Pro běžné výpočty určení počtu komor se používá následující vzorec:

Vydatnost deště* (cm)

velikost záchytné plochy (m2) x Vydatnost deště* (cm)/100 = celkový záchytný objem (m3)

celkový záchytný objem (m3) / objem jedné komory** (m3) = potřebný počet komor

  • vydatnost deště je udávána jako statistický průměr Českým hydrometeorolo­gickým ústavem – obvykle 4 až 5,5 cm

** v případě uložení komor do štěrku je možné zvětšit čistý objem komory o prostor mezi jednotlivými štěrkovými zrny.

Pro určení počtu komor High Capacity H-20 pro RD lze použít následující tabulku:

A jinak je možné si to také vygooglit. Zadej si heslo „Vydatnost dešťových srážek“.

anonym

No – vydatností deště je myšleno, kolik vody spadlo. A aby to mělo nějakou vypovídací schopnost, musí to být za srovnatelnou dobu a na srovnatelnou plochu. Rozumíš?
😉
Takže musíš změřit, jaký objem vody spadl za sekundu (minutu, hodinu, den…) na m2 (ha, km2…).
Jednotkou je tudíž (např.) m^3s^-1m−2 (Metrkrychlový­ZasekunduName­trčtverečný), zjednodušeně ms−1 (MetrZasekundu), častěji mms−1 (MilimetrZase­kundu), nejčastěji pak MiliMetrZaDen. Pořád rozumíš?
😉
Koukni na srážkoměr, např. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sráž­koměr , http://www.me­teostanice.cz/zbo­zi/3557/Klasic­ky-srazkomer.htm .