Avatar uživatele
annas

Vydali byste se na cestu do neznáma?

Popis jedné pohádkové cesty. Poznáte autora a název pohádky?

Až jednou budete mít čas a nebudete mít opravdu nic na práci, jděte na nejbližší nádraží a vyjeďte si na výlet do Nejdedále. Musíte jet osobním vlakem, čím osobnějším, tím lepší, a pojedete přes Důvěřov, Vejtahy do Samochval. V Samochvalech přesednete na lokálku a jedete přes Tůdlety, potom přes Támhlety, až přijdou Tůdlemy. V Tůdlemech vystoupíte a vezmete si autobus. Ten jede přes Horní Dedál, pak přes Dolní Dedál, až potom přijede do vesnice, která se jmenuje Nejdedál. No, a i kdybyste chtěli jet dál, tak v Nejdedáli už dál ject nemůžete, protože ta vesnice se jmenuje proto Nejdedál, protože tam už ta silnice nejde dál.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 12Pro koho je otázka zajímavá? anonym, panenka, annas, anonym, Jahoda, anonym, vagra, aramah, rynek878, kapka, anonym, anonym před 5011 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Vydal jsem se tam několikrát, s mým snad nejoblíbenějším hercem, spisovatelem a hlavně nenapodobitelným a úžasným vypravěčem, Janem Werichem.
Jeho Fimfárum je kouzelné.
Lidé s takovou fantazií a vypravěčskými schopnostmi se už nerodí a je to pro nás, moc velká škoda.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Teď již po tom netoužím, ale běžně jsem to jako kluk dělal. Když jsem se vracel z Moravy domů na Šumavu, nejel jsem rychlíkem ale lokálkami od – do a ne po hlavní trati. Trvalo to sice o mnoho déle ale hrozně mně to bavilo. To ale byla v provozu všechna ta malá a malebná nádražíčka.
I později, když už jsem jezdil autem,jsem se několikrát vydal na dovolenou na Slovensko. Představu jsem měl jen o cíli. Když jsem již nemohl, přespal jsem v autě, nebo jsem si někde bokem silnice postavil stan a ráno pokračoval. To jsem již jezdil s manželkou.
Dodnes vzpomínám na krásnou noc ve stanu někde v lesích u Starého Hrozenkova.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
martina1

Já asi nevydala.Je to mojí povahou.Musím mít věci vždy naplánované a jakákoli změna mě vyvede z míry.Už jsem to trochu léty s manželem potlačila,ale stejně nemám ráda překvapení a spontální nápady.Ale možná by nebylo špatné to zkusit,kdy ví,teď stejně čas nemám…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Dnes už ne ale za mlada jistě.Teď musím vše naplánovat jinak se z domu nehnu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

Pan Jan Werich. A určitě bych se vydala. A ráda bych se byla i setkala s autorem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajra

paráda, hledám spolucestujícího

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
straširybka

joooo, byl skvělej 🙂
na cestu do neznáma bych se ale nevydala, nemám to ráda, když to někde neznám, když někam jedu, napřed se na všechno informuju. nemám ráda, když mi manžel řekne, at se neptám kam jedem, že má pro mne překvápko ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jsem dobrodruh i v techto letech,jela bych,sla bych-nebojim se neznama a Jan Werich,clovek s velkym C.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BEAES

Hihi, měl super fantazii.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek