Elite

Vyčištění silikonového pouzdra. Časem ošklivě zežloutlo, dá se to nějak vyčistit?

Chtěla jsem se zeptat, mám silikonové, průhledné pouzdro na mobil. Časem ošklivě zežloutlo, dá se to nějak vyčistit? Můžu použít Savo nebo stačí voda s mýdlem?Díky.

Odpovědi
cochee

Můžeš zkoušet téměř cokoliv, protože je-li to opravdu silikon, tak ten vydrží téměř vše včetně Sava, louhů i kyselin. Výjimkou jsou určité čisticí prostředky obsahující kyselinu metakřemičitou, která leptá materiály na bázi křemíku, poznáš je (kromě přečtení jeho složení) podle toho, že na obalu je varování nepoužívat na čištění skla, oken apod.
Ale musí to opravdu být silikon, ne že ty si myslíš, že je to silikon, protože to tak vypadá.