Raven

Vycházky při zhoubné nemoci.

Dobrý den.Mám prosbu.Nevíte někdo,jak to je s vycházkami pří zhoubné nemoci ? Hledal jsem to na netu.Nenašel jsem to.Je možné,že jsem hledal špatně.Jde mi o to,že při zhoubné nemoci se mi nezdá,že by se měl dodržovat nějaký režim vycházek.Čekat doma na případnou kontrolu,a na smrt.Předem děkuji za laskavé odpovědi.
Doplňuji:
Asi jsem se špatně vyjádřil.Jde mi hlavně o kontroly dodržování předepsaných vycházek.Když mě nenajdou doma,tak můžu přijít nejen o nemocenskou,ale hrozí i vysoká pokuta.To jsem se dočetl.Proto mě zajímá jestli jsou vyjímky pri nevyléčitelných nemocech.Proto jsem napsal,že se mi nezdá,že bych měl čekat doma na případnou kontrolu.Bát se o nmocenskou,když umírám.Nemám našetřené miliony.Kdyby ano, tak by mě vycházky ani nemocenská nezajímali.Ještě jednou děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Q

Záleží na tom, jaká je kdo nátura. Ten, kdo nečinně čeká, se taky dočká!
Pokud jde o režim, a to bez ohledu na to, jsi-li nemocný či zdráv, záleží na tom. Potřebuješ-li jej, řiď se jím. Jsi-li osoba samostatně myslící, jdi se projít, když máš náladu, najez se když máš hlad a napij, když máš žízeň (tedy ne zrovna po operaci, kdy to zakázali) Žádná zhoubná nemoc, by neměla být tak zhoubná, aby Ti sežrala vlastní myšlení, pokud je, je spíš z jiného oboru a pak se stejně musí postarat ošetřující personál. Umřít se dá rychle i pomalu. S tím, že využiji poslední minuty k tomu, abych za sebou udělal/a něco kladného. Dá se umřít v tichosti, bez toho aniž by si někdo všiml, že vlastně někdo schází. Záleží na tom, k čemu má člověk blíže: zda-li neubírat životního prostoru jiným, nebo cítí, že ještě chce něco říct, že to ještě není všechno. Osobně navštěvujeme jako canisterapeutický tým pár lidí s chorobou neslučující se s dlouhým životem, a každý z nich k tomu přistupuje jinak a není jednoduchý návod. Každopádně pomáhá navštěvovat okolí, kde tito lidé jsou, bavit se s nimi.
Add rozpraskané rty, osobně doporučuji NEUTROGENU, funguje spolehlivě, jak na kůži, tak na rty!
Doplňuji:
ADD kontrola:

To je věcí české správy sociálního zabezpečení 🙂, což je instituce, vyplácející nemocenskou (a pak důchod). V době nemoci tudíž jsou oprávněni kontrolovat zda-li dodržuje pacient režim (tj. předepsané vycházky), ale dnes je tato radost přenechána zaměstnavateli, který byl potěšen tímto marodem. Co je na neschopence za Dg. tyto lékaře toliko nezajímá. Pokud je stav zdraví neslučitelný s výkonem zaměstnání dle této instituce, udělí invalidní důchod – většinou ne dříve, než po půl roce v PN. Myslím, že tuto problematiku je potřeba probrat hlavně s obvodním lékařem, ten podává návrh na důchod a v důchodu se již můžeš procházet podle chuti a bez omezení.

Další odpovědi
nicasca

vycházka a pohyb na čerstvým vzduchu může jen prospět, vklidu si vyjděte

Michal

Není mi jasné proč se v souvislosti se zhobnou nemocí mluví o smrti.To je nedostatek,nebo jste bozi?Jděte na vycházku a užívejte si.Ta zima to poněkud kazí.Vnímejte přírodu ,lidi, barvy a všímejte si věcí kolem Vás.Milenci se líbají,pejskové kakají tam kam nemají a je toho mnohem víc.Jinak dodržujte čas,který vám nařídil lékař.Platí to i o léčbě! Nezapomeňte na hudbu.

Zdroj: život

lorja

Nejpřesněji vám odpoví váš ošetřující lékař.