carlosbomber

Musím být o víkendu doma, když se mi stal pracovní úraz a ještě nemám vypsanou nemocenskou?

Zdravím, v pátek 3. 8. se mně stal pracovní úraz. Nemocenskou ještě vypsanou nemám, vypíšou mně ji v pondělí 6. 8. a chci se zeptat, zda musím být o víkendu doma, anebo můžu jít z domu.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… samozřejmě že doma, bez povolení vycházek v určitou dobu máš být doma, a mám takový pocit, že na prvních 14 dní se vycházky stejně nepovolují …

… omlouvám se, špatně jsem četl: jestliže nemáš napsanou neschopenku, nikdo nemůže vědět, že marodíš … kromě teda zaměstnavatele, který tě může prvních čtrnáct dní kontrolovat, takže, neschopenka nejni >>> nemůžou bejt ani povolený či zakázaný vycházky … je-li to ale pracovní úraz, je nahlášený na pracovišti, takže pro zaměstnavatele jsi pravděpodobně marod a vzhledem k pracovnímu úrazu, bych měl strach, jestli si mě zaměstnavatel nepřekontroluje, aby nemusel tolik platit, byl bych raději doma … kam taky v tom vedru …

Další odpovědi
led

1 – ľudský pohľad:
Ak pre zamestnávateľa trpíte po pracovnom úraze, nedoporučujem vám behať po vonku. Pokiaľ si budete nárokovať PN na základe pracovného úrazu pred dnom sobotou a nedeľou, ťažko by ste zdôvodňovali svoje utrpenie zamestnávateľovi, pokiaľ by vás nejaký „priateľský dobrodinec“ nahlásil.
2 – K otázke zákonov sa v tomto prípade nevyjadrujem, na to tu máme odborníkov na pracovné právo…

ivzez

Předpokládám, že v pondělí lékař vystaví zpětně
ode dne úrazu (nezapomeňte lékaři sdělit, že šlo
o pracovní úraz a trvejte na vyznačení pracovního
úrazu v neschopence).

Podle mne byste měl zůstat doma.

nyjono

Musíš? De facto nemusíš nic.
Ale o pracovním úrazu zaměstnavatel ví a kontrolu udělat může.
Ta to zvaž.

zvonisek

Nemusíte nic, musíte jen zemřít.
Měl by jste byt doma, proc si dělat zbytecne problémy?