mosoj

Vychází mně to pokaždé jinak. Počítám dobře ?

Na cestě k vodě potkala zebra 6 žiraf.
Každá žirafa měla na zádech 3 opice.
Každá z opic měla na ramenou dva ptáky.

Kolik zvířat šlo k vodě ?

1 – 37 – nebo 61

Nejlepší odpověď
anonym

Další odpovědi
pusinka50

61. Počítáno pro jistotu 2× 🙂

registrovana

Doplňuji:
ale nevím, jestli ta ostatní zvířata šla k vodě také, nebo je zebra prostě jenom potkala..

radce

Ještě další úvaha: i kdyby všechna zvířata mířila k vodě, tak „šly“ akorát žirafy a ta zebra, ostatní zvířata byla nesena…

odpomass

Špatně položená otázka. Nikde totiž nestojí, jestli ty zvířata šli také k vodě, jen je zebra dohnala, nebo šli jinam. Takže hloupá otázka, promiň ;)

anonym

V hlavě mám neustále: „Na cestě do Athén, potkal jsem ??? a ten měl ??? žen“. Je to určitě věta z nějakého filmu. Lethal weapon?

pusinka50

Ahá, teď mi to teprv docvaklo. K vodě šla zebra a potkala proti sobě nějaká zvířata. potkala je, takže šli proti ní. Takže zebra bylo jediné zvíře, které šlo k vodě. Výborná logika!!! 🙂 To jsem ťuťululum, že mě to hned nenapadlo! 🙂