Avatar uživatele
TomDG

Vycestování z Anglie pod 18 let samostatně. Lze to?

Ahoj,

Dotaz – Mohu z Británie odcestovat sám do rodné země, jestliže mi není 18 let? Proč se ptám → před pár dny jsem přiletěl na Luton a po příchodu na celnici na letišti jsem měl celkem malér, když mi pracovník sdělil, že mě do země nepustí jestliže mi není 18 a necestuji s dospělým, nebo nemám nějaké potvrzení od rodičů že cestuji sám a že mě deportuje zpátky do rodné země. Je mi 17. Celkem jsem na něj čuměl nechápavě a vysvětloval jsem mu, že jsem byl sám v Londýně na vlastní pěst už dvakrát a nikdy nikdo po mě nechtěl na letišti žádné potvrzení. Celých 15 minut mě tam zdržoval, byl celkem nepříjemný ale to tu řešit nechci a musel jsem asi desetkrát volat sestře, aby mu pověděla kdy jsem se narodil, výška postavy, barva vlasů apod. aby mě identifikoval, že opravdu o tom někdo z rodiny ví o mé cestě do Anglie.. Po další chvíli hádání to vzdal, pustil mě, dal mi nějakou kartičku o velikosti kreditky na které bylo několik bodů popsaných, že osoby mladší 18 let nemohou cestovat do země bez povolení od rodičů nebo s osobou 18 let která je mi příbuzná, kvůli únosům dětí ze zahraničí. Což bych pochopil jen v případě kdybych se choval divně, předpokládám že unesený člověk by se asi s pracovníkem na celnici nehádal a nevypadal by vpořádku. Celkem tady tu logiku nechápu, že mi to nemohli říct rovnou na letišti v Praze. Aerolinka má napsané, že osoba starší 16 let může dokonce převážet 10 dětí na vlastní pěst. To by mě pak zajímalo, jak by tohle na celnici řešili. Teď jsem si dohledal nějaké info o tomto zákoně s cestováním do GB pod 18 let, ale o vycestování už nic. Díky a omlouvám se za tuto dlouho story, příště využiji raději zpovědnici :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 2377 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek