misela

vycestovani bez pasu

ahoj chci se optat,ziju v UK ale nemam pas,ale nutne bych potrebovala vycestovat do tunisu,je mozne aby me ceska ambasada vystavila,nejaky provizorni ,,pas,,nebo nejaky vycestovaci papir?pouze jen na par dni?dekuji
Doplňuji:
a nevite zda se potrebuje k vycestovani do tunisu pas nebo jen staco obcansky prukaz?

Nejlepší odpověď
atriplex

OP platí jen v „šengenu“, kam Tunisko nepatří.

Cestovní pas bez strojově čitelných údajů a bez nosiče dat s biometrickými údaji se vydává:

  • žádá-li občan o vydání cestovního pasu v kratší lhůtě než 30 dnů, nebo žádá-li o vydání cestovního pasu na zastupitelském úřadě ve lhůtě kratší než 120 dnů; v těchto případech se cestovní pas vydává s dobou platnosti na 6 měsíců
  • cestovní pas bez strojově čitelných údajů a bez nosiče dat s biometrickými údaji se vydává ve lhůtě do 15 dnů je-li žádost podána na zastupitelském úřadě, ve lhůtě do 60 dnů
  • dobu platnosti tohoto cestovního pasu nelze prodloužit
  • žádost se předkládá na zastupitelstkém úřadě.

VÍCE INFORMACÍ ZDE:

Zdroj: http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady.aspx?q=Y2hud­W09Mg%3D%3D

Další odpovědi
Toruk

Obávám se, že i kdyby česká ambasáda vystavila nějaký náhradní cestovní doklad (což není pravděpodobné), že by to Tunis stejně neuznal.
OP platí jen v Evropě, mimo ni už ne.