orestez

Vybudoval si národ demokracii nebo bezpečné místo od doby poslední revoluce s totalitními zákazy?

Jestli ještě patříme do živočišné říše a budeme chybovat nebo musíme mít před každým krokem značku. Tady to sesumíroval jak to vidí
http://kaderka­.blog.idnes.cz/blog­.aspx?c=616174

Odpovědi
Rokio

Podle mě ano. Vždyť máme daleko více práv než jsme měli v době totality. Můžeme se svobodně vyjadřovat, můžeme cestovat kam chceme, je více volebních stran atd.

Rozhodně na tom nejsme tak, jako ve středověku nebo současná Severní Korea.

orestez

Roky, nemůžeme se ale srovnávat s křováky kteří mají pouhý luk, nebo s mravenci ze severní Korei. Nebo s chudáky abychom si řekli jak jsme bohatí. Tohle nemůže být etalon, měřítko podle kterého bychom se měli srovnávat. Víš?