hrumik

Výbor společenství nebyl zvolen. Co dál?

Starý výbor společenství odstoupil a nový nebyl zvolen. Stanovy (dle starého OZ) uvádí, že v takovém případě přechází funkce na vlastníky, kteří byli přítomni zakládání SVJ. NOZ toto již neumožňuje! Dle NOZ prostě musí být zvolen Výbor, nebo Předseda SVJ (dříve „poveřený vlastník“)
SVJ ale ještě nemá nové stanovy… může i tak zvolit „předsedu SVJ“? Nebo je kvůli terminologické změně nutné předělávat i stanovy? A co dělat, když ani tak nebude nikdo zvolen? Prosím o reálné a platné odpovědi…ne domněnky. Děkuji

Odpovědi
Pepa25

Souhlasím, že Vaše stanovy v části umožňující přechod práv na vlastníky jednotek, kteří se stali členy SVJ dnem jeho vzniku, jsou již neplatné. Pokud vaše stanovy umožňují pověřeného vlastníka, tak ho zvolte. Nebo přijměte nové stanovy.
Toto není reálná a platná odpověď, pouze osobní názor.