Výbor společenství.

Chci se zeptat zda se může skládat výbor společenství/před­seda a členi/ z lidí,kteří pouze v domě bydlí ,ale nemají žádný vlastický podíl v obývaném bytě?Děkuji

Odpovědi
Michal Kole

Ne.
Taky by možná bylo dobré prostudovat stanovy. Možná by dobrý právník něco vymyslel.

standa

Podle mého názoru MŮŽE, pokud to nevylučují stanovy vašeho SVJ.

Zákon o vlastnictví bytů ani jiný zákon to totiž výslovně nezakazuje.

I když odborníci na bytové právo se většinou shodují, že to charakter zákonné úpravy SVJ, jehož členem může být jen vlastník jednotky v domě, vylučuje.

V návrhu nového zákona o vlastnictví bytů se ale možnost, že by se členem výboru mohl stát i nečlen SVJ, už předpokládá.

Pokud s touto volbou nemají jednotliví členové SVJ žádný problém, tak bych to nechal být, protože i zde platí „Kde není žalobce, není soudce“ 🙂