koník.

Vybitá nová autobaterie. Mám jí reklamovat?

Asi před měsícem jsem si koupil novou atobaterii zanačky ABX. Už jsem jim jednu reklamoval a uznali mi to z důvodu nedržení proudu.(Prý s těmito bateriemi, ale nebývají žádné problémy). Vzal jsem si tedy novou na kterou jsem nenajel téměř vůbec nic a auto mi celou dobu stálo před domem (cca 1 měsíc) Teď jsem ale chtěl nastartovat a vůbec nic. Ani ťuk (kontrolky, světlo, centrál) prostě úplně dutá. Je možný, že by to bylo způsobeno mrazem? Nebo je to prostě s*áč a mam ji znova reklamovat a nechat si vrátit peníze? Mam jí zkusit nabít a po týdnu opět zjistit, že nenastartuju? Nemam na to už nervy, modlit se, abych nastartoval. Jinak já mám 1.6 benzín 74 kw a baterka je 55 Ah, to je dostačující, ne? Ta původní stará, sice nenastartovala, ale pokaždý alespoň naběhly kontrolky, nebo se aspoň otevřel centrál, takže tam nějaký nežádoucí odběr proudu v klidu nemam.

Nejlepší odpověď
mosoj

Je úplně normální že novější auta mají spotřebu i když stojí ( autorádio, dálkové otevírání dveří atd, počítač, řídící jednotka 2× – airbacky mají svoji řídící jednotku ). V takovémto autě se po 1 – 2 měsících vybije AKU. Prostě má spotřebu ve stand-by režimu.

A znovu trvám na tom že se AKU zimou nevybíjí !!!!

Další odpovědi
ReHu

Protože jsou teď velký zimy, je možný, že je po měsíci neježdění vybitá.
Já taky budu reklamovat baterii. Ani po dobití nemá potřebnou kapacitu.
Zkusila bych ji dobít a nechat změřit.
Pak uvidíš.

Hlada

To, že jste nenastartoval po měsíci ještě neznamená, že je akumulátor vadný. Např. jen alarm, který může mít odběr 35 mA za měsíc odčerpá z baterie 25 Ah, takře už nenastartujete. Je potřeba měřit. Akumulátor nabijte, pak vybijte třeba žárovkou o známém příkonu a změřte čas. Pro orientační zjištění kapacity to stačí.

Drap

To co radí ReHu, jiné rozumné řešení neni.

mojitek

Je možné že to není baterií.Možná Vám baterku vybíjí něco v autě.Před reklamací bych zajel do servisu a nechal to změřit.Kamarádovi baterku vytloukalo "odborně"zapojené autorádio..

venkovan

Některé autobaterie se prodávají přednabité, předpokládá se, že se s nimi musí najet nějaká větší vzdálenost aby se dobily na plnou kapacitu. Nicméně, ze servisu by mohli dát nabitou. respektive dřív jsem od nich chtěl aby mi ji nabili, abych měl záruku.

Pro mosoje: viděl jsem a měnil jsem 150 Ah autobaterie, které v zimě mráz roztrhl. Zpravidla to bylo ve strojích, které dlouho stály, akumulátor ztratil kapacitu a mráz vše dokonal.
Pamatuje se to dobře, protože jsme se pitomci otřeli o konstrukci stroje a bylo po montérkách.
A myslím, že mi to jednou mráz roztrhl vyhozenou autobaterii z auta. Ale taky byla dlouho „odložená“ k odevzdání (výměně)

Takže