Larissa

Vybíráme s rodinou nový byt/dům, máte nějaký rady, na co si dát pozor?

Ano, po světě dneska chodí podvodníků jako hmyzu, tak se obracím o radu u vás. Popřípadě jestli neznáte někoho konkrétního, kdo nás takzvaně oškube o peníze a my nedostaneme nic?

Na co se hlavně máme zaměřit. Máme už nějakou vidinu, Ostrava, 5+1, docela levný, klidná část…

Děkuji za každý typ…

Nejlepší odpověď
anonym

Mám zkušenosti.Dnes bych se zabývala hlavně dispozicí domku a jak je nemovitost siruována směrem k sousedovi.Všechno ostatní je ošetřeno zákonem…:D

Další odpovědi
anonym

V první řadě si dejte pozor na realitku a zjistěte si informace o ní, pokud byt prodává.
V KN si zjistěte, jak je to s vlastnictvím bytu a s případnými „věcnými břemeny“. Pořádně si zkontrolujte, zda vlastník bytu je ten, kdo s Vámi o jeho koupi jedná. Zkontrolujte si v bytě hlavně to, co má být běžnému návštěvníkovi ukryto. Ověřte si jaké opravy se v domě mají uskutečnit a které již provedené jsou.
V neposlední řadě je třeba zjistit, jaké budete mít sousedy, jak daleko to budete mít z nového bytu do obchodů, děti do škol a k lékaři. Smlouvu si projděte raději ještě před podpisem s právníkem, který nebude na tomto prodeji zainteresován.

briketka10

kdybych já si dnes vybírala byt nebo nový dům, sledovala bych pravidelně rady v pořadu „Jak se staví sen“ v TV na stanici Prima Family říkají tam velmi užitečné rady !!