Gymplak

Výběr notebooku pro studenta VŠ – Poradíte?

Ahoj, chci si pořizovat nějaký notebook pro studenty. Měl by být lehký, odolný, mít velkou výdrž, aspoň 10 hodin, dělání prezentací, dobrá grafika, multimedia, kancelářské věci, office, velkou paměť a výdrž by taky neměla zaostávat. Jsem studentem přírodovědecké fakulty a kombinuji to s financemi. Obchoduji na burze a tak, potřeboval bych tedy nějaký notebook, který by tohle zvádal, takže výdrž a rychlost taky. Uvažuji o Applu – MacBook si chci kupovat, ten se mi líbí, ale nevím, zda – li to všechno zvádne. Je tady poměrně hodně expertů, snad mi někdo pomůže. Díky za informaci

Odpovědi
Muffz

Pokud te zajimaji ciste media a prace s nimi + internet, tak je MacBook idealni. Pokud na tom chces rychle a bezstarostne spoustet „vsechno“ (hry, ruzne programy vseho druhu), tak bys mohl narazit a resenim by bylo nekolikahodinove brouzdani na googlu ve stylu „jak spustit tenhle program na MacBooku“.

Pokud jen media + internet — MacBook
Univerzalni notebook na vsechno — normalni ntb s Windows (nejlepe 8)

Z meho pozorovani a ziti mezi ajtakama a lidma, co se zabyvaji vsim kolem PC – nejkvalitnejsi znacky dneska jsou HP a Lenovo. Existuje rada notebooku, tzv. ultrabooky, ty maji takove vlastnosti, jake chces – lehky, velka vydrz, solidni HW vybava. Akorat odolny si moc netyka s lehky, je to jako bys srovnaval odolnost oceli a plastu v zavislosti na hmotnosti.
Doporucil bych tedy divat se po ultrabooku, je to dobra alternativa za Mac.