tomasnejedl

Výběr horského kola do 13.000kč

Dobrý den, před nedávnem jsem našel staré kolo po otci a rozhodl se začít věnovat cyklistice. Bohužel kolo je staré cca 20 let a je stavěné spíše na dítě do 13 let. Zvažuji tedy koupi nového kola, ale nechci si kupovat nějaký speciál za 50 tisíc. Má hranice je tedy 13 a zvažuji výběr mezi těmito modely.

Horské kolo 27,5+ EXPLORE 700 hliníkové

https://www.de­cathlon.cz/p/hor­ske-kolo-27-5-explore-700-hlinikove/_/R-p-332129?mc=864­2421&c=ŠEDÁ_MOD­RÁ

Horské kolo DHS Teranna 2927 29" 7.0 – Green

https://www.in­sportline.cz/61446/hor­ske-kolo-dhs-teranna-2927-29-7-0/green

Rád bych získal nějaké odborné rady, jelikož se tomuto sportu věnuji krátce, mé zkušenosti jsou mizivé a prodejce se ptát je dle mého názoru nesmysl. Děkuji za případné rady.

Odpovědi
elkon

Do těch 50 už je solidní kolo. Ale podívej se na reference.

Kajanek

13 tisíc není uplně marných… Ale upřímně, pokud nenarazíš na slevu, tak bych zvažoval jen Decathlon, poměr cena výkon určitě vyhrává..

Dochy

Osobně si myslím, že záleží na tom, jak moc se té cyklistice chceš věnovat. Loni jsem koupil kolo za 8 (ne horské) a zatím jsem spokojenej. Profesionálovi 50 tisíc stačit nebude, pro pecivála je 5 tisíc moc.

Bacha, zastropoval ses na 13 tisících a pak pošleš odkaz na kolo za 30? 😉

a poznámka k „horské“ – seš si jist, že budeš jezdit opravdu terén, aby pro Tebe mělo horské smysl? Proč se ptám? Protože mám pocit, že spousta lidí ho kupuje proto, že teď je to „in“ a pak stejně jezdí jen po silnicích a občas to zpestří polňačkama.

elkon

Za 13 tisíc jsou to vyhozené peníze. 50 je dost, ale pokud chceš trochu kvalitu, tak kolem čtyřiceti už bych bral.