Výběr holícího strojku Braun vs. Philips

Otec si chce koupit frézkový holící strojek..má někdo nějaký tip /suché či mokré holení /? děkuji předem za tip

Odpovědi
Ajadom

Planžetové holicí strojky např.Braun jsou často vybaveny zastřihovačem delších vousů, různými způsoby upravené folie a plovoucími planžetami (nemusí se tlačit k důkladnému oholení),výkyvnou hlavou, která se rychle a snadno přizpůsobí obličejovým konturám, čisticím regeneračním systémem aj.
U frézičkových/ro­tačních holicích strojků např. Philips se můžete setkat obvykle se 2–3 rotačními hlavami. Přesnějšího oholení většinou dosáhnete se dvěma hlavami, rychlejší jsou dle výrobců ovšem strojky se třemi hlavami. Obvykle jsou frézičkové/rotační vybaveny zastřihovací lištou, plovoucími a výklopnými hlavami a voděodolným provedením.

Mokré holení – vhodné zvláště pro muže s mastnější pletí. Na holení by měl muž používat holicí pěnu. Po každém tahu opláchnout žiletku. Mokré holení je též velmi vhodné pro muže s tvrdými vousy.
Suché holení – tedy elektrickým strojkem, volí muži s normální pletí, před holením je vhodné nanést emulsi, která vousy napřímí.
Voda po holení-zjemňuje pleň a upravuje hladinu kožního mazu.Měla by mít i hydratační složku pro udržení vlhkosti a svěžesti v pleti.
Nezapomínejte na emulsi pro muže – pánská pleňová emulse má mít výživné účinky, zabraňovat předčasnému stárnutí pleti a hlavně chránit mužovu pokožku před negativními vlivy. Pánská emulse, to je vlastně denní hydratační krém žen.

http://kosmeti­ka.dama.cz/cla­nek.php?d=338

Zdroj: http://www.ad-elektro.cz/katalog-panske-holici-strojky?braun=1&phi­lips=1&x=25&y=5