Tisbo

Výběr holícího strojku

Dobrý den, již nějakou dobu si holím hlavu žiletkou a kvůli častému podráždění a riziku říznutí jsem se rozhodl pořídit holící strojek. Tudiž moje první otázka zní:
„Myslíte si, že holící strojek určený na vousy lze použít i na vlasy?“. Moje druhá otázka:
„Jaký typ holícího strojku pro tyto účely zvolit? Planžetový, nebo frézičkový?“
Jelikož se žádnými holícími strojky nemám zkušenosti, tak mě trápí i otázka, jestli výsledný efekt bude stejný, jako po žiletce.
Co se týče výběru, tak zatím mám tohoto favorita:
http://holici-strojky.heure­ka.cz/remington-xr-1370/
Co říkáte na značku remington?
Děkuji za odpovědi!

Odpovědi
Mc Merkurion

já to dělám obráceně,když se stříhám zastřihovačem,či jak se tomu říká,tak to vemu dolu i s vousy

knedlik123

Ziletka je opravdu nejlepsi a nejhygienictej­si.Riznout se ? Neexistuje. El.strojky jsou stale plne spiny,uvidis a ten efekt se k ziletce neda prirovnat,nebot je to holeni na sucho.

anonym

  1. pokud nemáš vlasy příliš jemné, lze i na ně použít holicí strojek
  2. volil bych frézku
  3. ne, oholení žiletkou (aspoň na mne) má déletrvající efekt (proto ji používám)
  4. Remington považuju za slušnou značku, výhodou konkrétního je i ´mokré´ holení

___
Už nějakou dobu si vous i vlas zastřihuju (nakrátko, bez nástavce), někdy i holím (žiletkou) a jsem s tímto ´systémem´ zatím nejspokojenější (neholím se příliš často, takže mi žiletka vyhovuje).

Ex-pert

Dobrý den,

určitě ne každý strojek je použitelný i na holení hlavy např. některé frézičkové, které nemají kloubní hlavu např. tento http://holici-strojky.heure­ka.cz/philips-pt860-16/, tak se na to tolik nehodí ani v popisu produktu není, že je možné ho použít na holení ostatních částí těla.

Určitě bych zvolil frézičkový, mě vyhovuje daleko více než planžetový.

Kdybych si měl vybrat, tak se mi libí tenhle: http://www.ob­chody24.cz/ho­lici-strojek-philips-bg2036-32. Má praktický tvar a je vyrobený právě pro holení jakékoliv části těla. Pokud ho má někdo náhodou doma, napište jestli vám vyhovuje nebo ne.

Zdroj: www.Heureka.cz