Avatar uživatele
anonym

Vy, kteří delší dobu žijete v cizině, dá se tam koupit něco ryze českého, třeba potraviny?

A co v restauracích, je tam typicky i česká kuchyně, jako je rajská, svíčková, špenát a třeba i má neoblíbená dršťkovka?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, gagaga, anonym, Agneta, gecco před 3362 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Různá piva, nejen Plzeň a Budvar, jsou v celé Evropě ke koupi. V českých restauracích(jsou taktéž všude) je pak svíčková atd. samozřejmě taky, ale v lepší kvalitě než v Česku:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

no pokud maj krávy venku taky držky… ;o
https://www.go­ogle.cz/search?q=ber­wyn+czech+res­taurants+and+sto­res&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=vQPNVPDmGczraq­f5gtAJ
Doplňuji:
pardon- držťky ;)

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

nyní tam už sice nejsem,ale byl jsem několik let v Nevadě, a dokonce i tam se dají koupit české výrobky,např Plzeň,dokonce jsem zjistil že tam jeden country club vaří i vepřo,knedlo zelo a svíčkovou,kuchařka je původem z Krkonoš, což mě docela překvapilo. Dokonce se tam prodávají i díly na tatrovky, sice jich tam moc k vidění není ale asi 6 jsem jich za celoiu dobu zahlíd.Povětšinou slouží u hasičů jako lesní speciály nebo pro stavební firmu Nevada Ground Engineering

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Česká kuchyně se za posledních několik desítek let dost změnila a inovovala, ale i tak mají některá jídla mnoho set letou tradici. Jiná se naopak objevila až ve 20. století, což jim ani v nejmenším neubírá na oblíbenosti či kvalitě.
Nezapoměl jsi Barbakane na některá?
VEPŘO KNEDLO ZELO
VEPŘOVÝ ŘÍZEK
KAPR S BRAMBOROVÝM SALÁTEM
OVOCNÉ KNEDLÍKY
KOPROVÁ OMÁČKA
BRAMBORAČKA S BRAMBORÁKY?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Svíčkovou si dáš i v TelAvivu…
😉
Ale já raději tamní dobroty…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

jediné, čo som objavil české (Belfast) v anglických obchodoch, je pivo.
vcelku som bol pobavený i objavom škrabky na zemiaky >made in czech<.

taký fernet či becherovka je tu k nezohnaniu.

samozrejme, české a slovenské potraviny možno kúpiť v českej predajni, alkohol nie, licencie na predaj alkoholu sú drahé a je na ne poradovník (je stanovené, na koľko metrov ulice koľko môže byť predajov alkoholu – to je prča, čo?).

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

V Mongolsku jsme viděli spoustu českých potravin. Vzpomenu si třeba na špagety, puding, med (konkrétně na něm byla značka Novák) nebo Magi, na které tam na ulici v UB byl bilboard s českým nápisem Klasická chuť :) A spousta dalších potravin. A taky polské, slovenské nebo německé potraviny jsme tam viděli.
Z jiných vyrobku chci zmínit ještě české boty, které tam byly zárukou kvality a velice žádané.
Sice jsme tam byli už před mnoha lety, ale nedovedu si představit, proč by vývoz našich firem mel skončit, takže předpokládám, ze je tam vše běžně dostupné i dnes.
Jinak v UB byla\je restaurace Praha s českými jídly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Žila jsem dva roky v USA na Aljašce, žádnou českou potravinu jsem tam nikdy neviděla, ale v prodejnách zbraní měli českých výrobků mnoho.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

http://klasres­taurant.com/html/i­mages/MenuInter­net.pdf

před 3362 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

http://klasres­taurant.com/html/i­mages/MenuInter­net.pdfVepište odpověď…

před 3362 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

http://www.czsk­.net/svet/clan­ky/svet/cerma­kulica.html

  • poslední odstavec

před 3362 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

zjentek: ještě jinak, jde o dršťky ;{)>

před 3362 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

quentos: ale takle je větší legrace ..nebo není ;-o

před 3362 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

vidim obcas v letacich Becherovku a tradicni lazenske oplatky Kolonada..

v restauracich u nas ( Stuttgart – Svabsko ) maji Kutteln ( drstky )- ale na kyselo ,

… i svickovou (kyselou ).. ( Sauerbraten )...... je jina.. tmave hneda..a dela se tu se spätzlema …me moc nechutna ..

jen ten spenat je tu stejny :)

a v okoli je nekolik cesko – nemeckych restauraci

  • iv-

před 3362 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

a jak pise agnetka..jojo..na piva jsem zapomnela

ty vidam v obchodech po celem svete..plzen a budvar
v nekterych restauracich se i toci
pila jsem v Sydney i NY

  • iv-

před 3362 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

ta Becherovka, to je fakt, ta je taky všude, ve Štokholmu se často vidí v restauracích točený Staropramen

před 3362 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek