Vy, kteří delší dobu žijete v cizině, dá se tam koupit něco ryze českého, třeba potraviny?

A co v restauracích, je tam typicky i česká kuchyně, jako je rajská, svíčková, špenát a třeba i má neoblíbená dršťkovka?

Nejlepší odpověď
Agneta

Různá piva, nejen Plzeň a Budvar, jsou v celé Evropě ke koupi. V českých restauracích(jsou taktéž všude) je pak svíčková atd. samozřejmě taky, ale v lepší kvalitě než v Česku:D

Další odpovědi
zjentek

no pokud maj krávy venku taky držky… ;o
https://www.go­ogle.cz/search?q=ber­wyn+czech+res­taurants+and+sto­res&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=vQPNVPDmGczraq­f5gtAJ
Doplňuji:
pardon- držťky ;)

honza19hk

nyní tam už sice nejsem,ale byl jsem několik let v Nevadě, a dokonce i tam se dají koupit české výrobky,např Plzeň,dokonce jsem zjistil že tam jeden country club vaří i vepřo,knedlo zelo a svíčkovou,kuchařka je původem z Krkonoš, což mě docela překvapilo. Dokonce se tam prodávají i díly na tatrovky, sice jich tam moc k vidění není ale asi 6 jsem jich za celoiu dobu zahlíd.Povětšinou slouží u hasičů jako lesní speciály nebo pro stavební firmu Nevada Ground Engineering

anonym

Česká kuchyně se za posledních několik desítek let dost změnila a inovovala, ale i tak mají některá jídla mnoho set letou tradici. Jiná se naopak objevila až ve 20. století, což jim ani v nejmenším neubírá na oblíbenosti či kvalitě.
Nezapoměl jsi Barbakane na některá?
VEPŘO KNEDLO ZELO
VEPŘOVÝ ŘÍZEK
KAPR S BRAMBOROVÝM SALÁTEM
OVOCNÉ KNEDLÍKY
KOPROVÁ OMÁČKA
BRAMBORAČKA S BRAMBORÁKY?

gecco

Svíčkovou si dáš i v TelAvivu…
😉
Ale já raději tamní dobroty…

arygnoc

jediné, čo som objavil české (Belfast) v anglických obchodoch, je pivo.
vcelku som bol pobavený i objavom škrabky na zemiaky >made in czech<.

taký fernet či becherovka je tu k nezohnaniu.

samozrejme, české a slovenské potraviny možno kúpiť v českej predajni, alkohol nie, licencie na predaj alkoholu sú drahé a je na ne poradovník (je stanovené, na koľko metrov ulice koľko môže byť predajov alkoholu – to je prča, čo?).

;-Q

kapka

V Mongolsku jsme viděli spoustu českých potravin. Vzpomenu si třeba na špagety, puding, med (konkrétně na něm byla značka Novák) nebo Magi, na které tam na ulici v UB byl bilboard s českým nápisem Klasická chuť :) A spousta dalších potravin. A taky polské, slovenské nebo německé potraviny jsme tam viděli.
Z jiných vyrobku chci zmínit ještě české boty, které tam byly zárukou kvality a velice žádané.
Sice jsme tam byli už před mnoha lety, ale nedovedu si představit, proč by vývoz našich firem mel skončit, takže předpokládám, ze je tam vše běžně dostupné i dnes.
Jinak v UB byla\je restaurace Praha s českými jídly.

Lamalam

Žila jsem dva roky v USA na Aljašce, žádnou českou potravinu jsem tam nikdy neviděla, ale v prodejnách zbraní měli českých výrobků mnoho.

zjentek

http://klasres­taurant.com/html/i­mages/MenuInter­net.pdf

zjentek

http://klasres­taurant.com/html/i­mages/MenuInter­net.pdfVepište odpověď…

zjentek

http://www.czsk­.net/svet/clan­ky/svet/cerma­kulica.html

  • poslední odstavec

quentos

zjentek: ještě jinak, jde o dršťky ;{)>

zjentek

quentos: ale takle je větší legrace ..nebo není ;-o

gagaga

vidim obcas v letacich Becherovku a tradicni lazenske oplatky Kolonada..

v restauracich u nas ( Stuttgart – Svabsko ) maji Kutteln ( drstky )- ale na kyselo ,

… i svickovou (kyselou ).. ( Sauerbraten )...... je jina.. tmave hneda..a dela se tu se spätzlema …me moc nechutna ..

jen ten spenat je tu stejny :)

a v okoli je nekolik cesko – nemeckych restauraci

  • iv-

gagaga

a jak pise agnetka..jojo..na piva jsem zapomnela

ty vidam v obchodech po celem svete..plzen a budvar
v nekterych restauracich se i toci
pila jsem v Sydney i NY

  • iv-

Agneta

ta Becherovka, to je fakt, ta je taky všude, ve Štokholmu se často vidí v restauracích točený Staropramen