vubec nemohu najít odpoved na tyto tři otázky://

Proč by se měl držet na Velikonoce půst?
Které neděli se říká postní?
A na které datum postní neděle připadá??
Doplňuji:
Proč je velikonoční pondělí pohyblivým svátkem a nemá pevné datum? Jak se toto datum určuje?

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde je vše velmi pěkně popsáno jen stačí vyhledat dej si trošku práce…aspoň se něco dozvíš o velikonocích
http://web.qu­ick.cz/iveta_kul­hava/Ve_obdobi­.htm

Další odpovědi
IK

Pohyblivost je daná závislostí na fázích měsíce a jarní rovnodennosti. Nejjednodušší je řídit se místním výpočtem a najít si to v kalendáři.

Účelem půstu je duchovní růst. Pokud ti význam postní doby nic neříká možná zažiješ něco očišťujícího, ale je třeba se zřeknout i rušivých vlivů.
Půst by neměl být hladovění, strádání apod. i když Ježíš trpěl, neznamená to že i my musíme. To že byl ukřižován má jediný význam, že nám ukázal že duch vítězí nad tělem a tak tou správnou cestou je posilovat ducha. To se neděje v přímé úměře s ničením těla (čím víc ničím tělo, tím větší duchovní pokrok), ale rozumným postupem krok za krokem. Když nejsi zvyklá držet půst, stanov si čeho se dokážeš zřeknout tak aby to mělo pro tebe očistný význam a když to dodržíš budeš mít největší možný prospěch. Nemá cenu přeceňovat své síly i když jaro je k tomu doba vhodná.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vý­počet_data_Ve­likonoc

cepice

Půst se drží jen na Velký pátek a Bílou sobotu na připomínku Ježíšova utrpení.
Máme 5 nedělí postních (doba postní začíná 40 před Velikonocemi)