Zojka

Vůbec nemohu hýbat zápěstím ani dopředu, ani dozadu. Nevíte někdo, jestli to není třeba zlomené? Zápěstí vůbec nebolí.

Nejlepší odpověď
Postmaster

Syndrom karpálního tunelu je způsoben útlakem středního nervu v zápěstí ruky, ke kterému dochází nadužíváním šlach v zápěstí. Jedná se o nejčastější onemocnění ruky. K syndromu také dochází častěji při hormonálních změnách v těle, proto jím ženy trpí až 4× více než muži. Projevuje se sníženou citlivostí ruky a brněním prstů. Léčba probíhá fixací zápěstí, masážemi a v pokročilých případech i operací.

Další odpovědi
paul1

Může to být syndrom karpálního tunelu jak uvádí „postmaster“. Je o to, kolik času trávíte u počítače.Tím může docházet k jednostrannému přetěžování ruky a zápěstí. Já jsem měl náběh na tyto problémy. Pomohla mi jednoduchá pomůcka – podkládám si pod zápěstí obyčejnou hubku na nádobí jemnější vrstvou nahoru. Také se snažím si zápěstí procvičovat. Teď už u počítače trávím času méně, před důchodem jsem pracoval jako konstruktér a byl jsem u PC denně 8 někdy i více hodin . Tehdy jsem začal používat hubku a cvičení a pomáhalo to, dělám to ze setrvačnosti dodnes.

Zdroj: https://www.boz­p.cz/aktuality/syn­drom-karpalniho-tunelu/#:~:tex­t=Co%20je%20syn­drom%20karp%C3%A1ln%C3­%ADho%20tunelu­.%20Syndrom%20kar­p%C3%A1ln%C3%AD­ho%20tunelu,a%20sla­bost%20v%20ru­ce%20nebo%20do­konce%20v%20pa%­C5%BEi.

brillant

Fundovanou odpověď dá jen lékař.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Zojka

@paul1 bohužel já u počítače čas vůbec netrávil a se zápěstím jsem nemohla hýbat po třech dnech na vodě kdy jsme ujeli za dva dny 32 kilometrů a já řídila kajak jinak u počítače jsem teď strávila hodně času kvůli distanční ale jinak když to jde tak ho ani nezapínám