Altair-AC

Vysvětlíte mi prosím jednoduše, co znamená slovo nepříčetnost?

Promiňte, ale já to z těch definic pletu…

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak jsem mrknul do slovníku ctihodné Akademie věd:
nepříčetný – nemající zdravý rozum, zbavený úsudku, neodpovědný za své činy; hysterický: zuřivec, vztekem neovládaný, šílený, zuřivý; být v n-ém stavu; n-é zděšení, neovládající své jednání (při někt. duševních chorobách); práv. takový, kt. pro duševní poruchu nemůže v době činu hodnotit n. ovládat své jednání; http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=nep%C5%99%C3%AD%C4%8D­etnost

Další odpovědi
zjentek

Skoro to vypadá na absenci příčetnosti: ;)

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/P%C5%99%C3%AD%C4%8Det­nost

Když se s ní setkám, většinou se dá přičíst nějakýmu šoku, momentálnímu smyslů zbavení atd., ale také pramení z různejch postižení, třeba mentálních, nebo když seš postižen povodňí a voda ti vezme ženu, chalupu… ;)

led

Jedna z definícií, nezapísaných v katalógu definícií:
Nepríčetnosť, ako vážny psychický stav jedinca, vzniká ako dôsledok čítania niektorých rádyhumorných a kváziaktuálnych príspevkov na tejto stránke.

zjentek

Keplere a proč ses namáhal? Dyť jasně píše, že se mu to z těch definic plete ;)