zdeny

všude spousta mravenců

Nezdá se Vám že je letos nějak moc mravenců ? Nejenom u nás a v práci ale i známí se o nich zmiňují !!! Spreje a prášky moc nefungují , nějaká ,,BABSKÁ" rada ?

Nejlepší odpověď
annas

Babské rady

• Na místo, kde se mravenci hromadí, nastražte osolený celer posypaný skořicí, mravenci se prý do pár dní odstěhují.
• Na místo, kudy mravenci chodí do hnízda a nebo na lup (cesta), položte na papír směs kvasnic a cukru nebo medu – mravenec po pozření takovéto směsi umírá na kvašení v jeho útrobách.
• Namočte mycí houbičku(y) do cukrové vody, položte k místu častého výskytu mravenců a nechte je na houbičku(y) nalézt, pak houbičky seberte a mravence na nich zlikvidujte. Houbičky vyperte a vysušte a postup opakujte. V kombinaci s opatřením z předchozího odstavce a případnou desinfekcí předpokládaného hnízda se může jednat o účinné opatření.
• Zamázněte veškeré škvíry a mezery, kudy mravenci vycházejí do Vašeho bytu touto mastí: dva díly chlorovaného vápna a jeden díl vepřového sádla.
• Zamázněte veškeré škvíry a mezery, kudy mravenci vycházejí do Vašeho bytu silikonem.

Mně se osvědčil prášek do pečiva. Prý je dobré nastříkat cestičky lakem na vlasy.

Třeba někdo má ještě další zkušenosti.

Další odpovědi
jakube33

Uklidit sladké. Třeba u mojí babičky chodili kvůli štávě.

RAB

U nás jich teda nijak víc než obvykle není.

panenka

Mě známá doporučila nasypat do mravenčích cestiček pepř, kuchyňskou sůl nebo pálivou papriku,řekla mi že si můžu být téměř jistá, že se u nás mravenci již pak neobjeví a měla pravdu.Doporučila mi ještě dát na místa z kama mravenci vylézají i hřebíček že jak si mravenci k hřebíčku přičichnou, už se nevrátí tak to vyzkoušejte.

Jahoda

My máme doma také mravence. Ucpala jsem jejich chodbičky krémem na ruce. Ovšem oni objevili jiné chodbičky… Takže je máme opět zpět. V rodině mi poradili nasypat do mističky kypřící prášek. Mravenci se ho nají, začne to v nich „bobtnat“ a zemřou. Ještě jsem to nezkusila, ale mám to v plánu. Snad to pomůže 🙂

anonym

Prý je dobrá zub. pasta. Fluora.

atriplex

Pokud máte na mysli mravence faraony v paneláku, tak je zlikvidovat můžete jen speciální chemií přímo na faraony. Venku by vám neměli vadit – jsou to užiteční živočichové, kteří likvidují obrovské množství škodlivého hmyzu.