Avatar uživatele
zdeny

všude spousta mravenců

Nezdá se Vám že je letos nějak moc mravenců ? Nejenom u nás a v práci ale i známí se o nich zmiňují !!! Spreje a prášky moc nefungují , nějaká ,,BABSKÁ" rada ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, panenka, annas před 5079 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Babské rady

• Na místo, kde se mravenci hromadí, nastražte osolený celer posypaný skořicí, mravenci se prý do pár dní odstěhují.
• Na místo, kudy mravenci chodí do hnízda a nebo na lup (cesta), položte na papír směs kvasnic a cukru nebo medu – mravenec po pozření takovéto směsi umírá na kvašení v jeho útrobách.
• Namočte mycí houbičku(y) do cukrové vody, položte k místu častého výskytu mravenců a nechte je na houbičku(y) nalézt, pak houbičky seberte a mravence na nich zlikvidujte. Houbičky vyperte a vysušte a postup opakujte. V kombinaci s opatřením z předchozího odstavce a případnou desinfekcí předpokládaného hnízda se může jednat o účinné opatření.
• Zamázněte veškeré škvíry a mezery, kudy mravenci vycházejí do Vašeho bytu touto mastí: dva díly chlorovaného vápna a jeden díl vepřového sádla.
• Zamázněte veškeré škvíry a mezery, kudy mravenci vycházejí do Vašeho bytu silikonem.

Mně se osvědčil prášek do pečiva. Prý je dobré nastříkat cestičky lakem na vlasy.

Třeba někdo má ještě další zkušenosti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jakube33

Uklidit sladké. Třeba u mojí babičky chodili kvůli štávě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
RAB

U nás jich teda nijak víc než obvykle není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Mě známá doporučila nasypat do mravenčích cestiček pepř, kuchyňskou sůl nebo pálivou papriku,řekla mi že si můžu být téměř jistá, že se u nás mravenci již pak neobjeví a měla pravdu.Doporučila mi ještě dát na místa z kama mravenci vylézají i hřebíček že jak si mravenci k hřebíčku přičichnou, už se nevrátí tak to vyzkoušejte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

My máme doma také mravence. Ucpala jsem jejich chodbičky krémem na ruce. Ovšem oni objevili jiné chodbičky… Takže je máme opět zpět. V rodině mi poradili nasypat do mističky kypřící prášek. Mravenci se ho nají, začne to v nich „bobtnat“ a zemřou. Ještě jsem to nezkusila, ale mám to v plánu. Snad to pomůže 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Prý je dobrá zub. pasta. Fluora.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Pokud máte na mysli mravence faraony v paneláku, tak je zlikvidovat můžete jen speciální chemií přímo na faraony. Venku by vám neměli vadit – jsou to užiteční živočichové, kteří likvidují obrovské množství škodlivého hmyzu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek