Avatar uživatele
zjentek

vštěpovali vám už odmalička co je vhodné a co vhodné není?

A jak se to projevuje na vašem názoru?
Příklad: když nějaký starý loudal umí slyšet pouze to, co slyšet umí, kolik za svůj život nasekal paseky? Je to strach z neznámého? A ví(při své rychlosti), takový louda, že až jeho nepřítel č.1-strach odejde, že přijde nepřítel č.2– definitivní stáří?
Doplňuji:
Omlouvám se všem zpětně, ale tato otázka není otázkou, co by mne zajímala. Je to vlastně spíše slovo od slova odpověď na uzamčenou otázku dědy loudy- jak jste na to se strachem.. přijměte omluvu za experiment .)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, bolak, briketka10, anonym, gagaga před 4070 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ano. Říká se tomu výchova… a snaží se o ni každý rodič a učitel…
Doplňuji:
Názor si už tvořím sám, ale základ mám od nich a svého okolí. Hodně mi dali i děda s babičkou. Některé věci se od prarodičů slyší sice stejně špatně (jako od rodičů) ale bral jsem to od nich nakonec tak nějak lépe… ;)
Takové „loudy“ (jak je ty nazýváš!) se mi kolikrát vyplatilo nejen vyslechnout, ale i poslechnout… asi tomu nebudeš ani věřit.

Upravil/a: Pájo

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Tak to snad dělají všichni rodiče.Záleží pak na každém jedinci, co si do života odnese.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

nám jo, na to nesahej, nebo se spálíš
jako na vařič apod. nemluvte s lidmi co
neznáte, přijdťe domů brzo ne až bude
tma..hlavně mamka byla přísná, učte se,
aby z vás něco bylo atd.atd. a žádný zbytky
na talíři nechci vidět to povídal taťka bylo
jich doma hodně a byl takhle vychovanej..
myslím, že jsem jaká jsem a mí rodiče mě
vychovali dobře a já jim za to děkuji :))
o stáří nepřemýšlím ..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Spíš to, co není. A vidím to velmi často.
Výchova se omezuje na zákazy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano, u nás doma se vychovávalo. Například babička mne naučila, že: Co nemáš rád, nemáš činit druhému.
Co znamenají ty Tvé hlubokomyslné úvahy na téma „starý louda“? Pokud tazatel svou otázku uzamknul, tak nejspíš neměl zapotřebí nechávat ji dále otevřenou. Dělá to tu každý a také na to má každý právo. I takhle jsme nejspíše vychováni.
Pokud jsi měl chuť pokračovat, tak pro ten účel jsi ještě mohl využít diskuzi. To přece umíš. Nebylo třeba pokládat otázku, za niž se potom omlouváš.
Nedivila bych se, kdyby Ti to někdo smazal.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

ocko: jsem si jistý, že si to ten člověk přečte a pak to smaže. Nicméně, už mu to otevře obzor, danému vědění už se nevyhne .)

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek