mosoj

Vstane Ježíš opět z mrtvých?

Vědci chtějí naklonovat Ježíše. A vůbec, nestalo se to již jednou, či několikrát?
Samozřejmě v první řadě je třeba najít jeho DNA. Britští vědci začali zkoumat DNA z nalezených kostí Jana Křtitele, což měl být příbuzný Ježíše.Tato skutečnost by jim mohla najít pravé ostatky Ježíše a pak by klonování nic nebránilo.Nicméně otázka byla mířena na tak zvané Ježíšovo z mrtvých vstání. Ježíše v mamutech určitě nehledají!!

Nejlepší odpověď
Lamalam

To jsi asi špatně četl, ruští vědci chtějí naklonovat mamuta – http://cdr.cz/cla­nek/rusti-vedci-chteji-naklonovat-mamuta-bude-se-pak-prohanet-po-sibiri

Další odpovědi
annas

1. "Podle Bible by se sice měl Kristus vrátit na tento svět až v den Posledního soudu, někteří obzvlášť horliví věřící ale nechtějí tak dlouho čekat a rozhodli se vzít věci do vlastních rukou. Věří, že s pomocí genetického klonování si pořídí Spasitele vlastního – a dost si od toho slibují.

Dnes existují nejméně tři relikvie, u nichž existuje jistá naděje, že by mohly obsahovat genetický materiál Ježíše. Což by samo o sobě ještě moc neznamenalo, kdyby nešlo o skupinu AB negativní, která je nejvzácnější (vyskytuje se jen u 2 až 5 procent populace), zato je ale hojnější právě ve východním Středomoří.

Testy pomocí radiouhlíkové metody sice tvrdily, že každý kus pochází z jiné doby, někteří odborníci je ale zpochybňují.“
J. A. Novotný
http://www.en­viweb.cz/prin­tclanek/gmo/9146­0/

2. Turínské plátno v Čechách
.
"Je tu však naděje a ta vede do Čech.
To že selhaly uhlíkové datovací analýzy je možná výsledkem toho, že vzorky pro zkoumání byly vzaty právě z těch míst, kde je plátno záplatováno novější záplatou. Kampak se ale ztratil ten původní, chybějící, vystřižený kousek?

Máme tedy vzorek turínského plátna s Ježíšovou krví a potažmo DNA někde doma? Česká církev je oproti Vatikánu k vědeckému bádaní daleko vstřícnější, je moderní a přístupná šetrným výzkumům (což je od ní velmi sympatické).

Mohou tedy čeští vědci rozetnout gordický uzel a do pátrání vnésti světlo? Kde však hadřík hledat?"

http://www.osel­.cz/1014-zkoumani-jezisovy-dna-rozresi-esi-zahadu.html

3. Oživia Krista?
V súvislosti s relikviami mnohým napadla myšlienka: Keď sa na nich dochovala krv, dal by sa Kristus naklonovať?

„Moja odpoveď znie: Nie. Ak pripustíme, že Turínske plátno a oviedská šatka obsahujú Kristovu krv, mala by existovať možnosť klonovať Ježiša Krista. Prečo to teda nemôžeme urobiť? Lebo krv obsahuje bunky červených krviniek a tie nemajú jadro. Ak nemáme jadro, ktoré je nositeľom chromozómov, nemôžeme klonovať,“ vysvetľuje hematológ Antonio Lopez Borrasca."

Na šatke sa však mohli zachovať biele krvinky s jadrom. „Je to možné, ale treba mať na zreteli čas, ktorý odvtedy uplynul. Jadrá buniek rýchlo odumierajú. Kristus zomrel na zadusenie, všetky jeho bunky teda odumreli na nedostatok kyslíka. A odumreté bunky sa nedajú použiť na klonovanie. Klonovanie Krista sa teda nedá uskutočniť.“
https://www.cas­.sk/clanok/220795/k­ed-sa-zachovala-kristova-krv-dal-by-sa-naklonovat/

skořice

Ježiš je momentálne živý a nie mŕtvy – preto nemôže vstať z mŕtvych.

Drap

To doposud nikdo netuší. Problém je v tom, že i když už bylo nalezeno několik ostatků Ježíše, tak se doposud nepodařilo vědecky prokázat, který byl ten pravý. DNA, pokud se ji podařilo získat, neni s čím srovnávat.

still

Já bych ho radši neklonoval, ani kdyby to šlo. Třeba by se tak přišlo na to, že to byl úplnej blb a proto se nechal ukřižovat, jen historická reprodukce to zkreslila?! Nevím, radši bych to nedělal a nebral lidem jejich víru, která jim tak ulehčuje chápání světa :)

zjentek

Ne, tentokrát se nejspíš vrátí ten původní, z kterýho vstal ten existující revivalista.

Realtoltek

Tělo je tělo, duch je duch. Naklonováním nádoby se nenaklonuje její obsah. Ježíš přišel v lidské tělo. Ježíš je Svatý duch !.

LordNation_1

Nevstane, z těla už nezbyl ani prach.. ale to neznamená ,že se nemůže vrátit v jiné podobě..
copak jste neviděli filmy Matrix? Vědma se také vrátila v jiném těle.. (mladším) 😉

mosoj

Kapitán: Mlčeti zlato.

mosoj

Příspěvek smazán administrátorem.