Vstahu je se amnestie na křivou výpověd

U soudu jsem křivě vypovídal byl jsem u soudu jako svěděk za křivou výpověd jsem dostal 300hodin veřejně prospěšných prací vstahuje se na mě amnestie??????dě­kuju

Odpovědi
standa

NEVZTAHUJE !

To, že jste křivě vypovídal u soudu NENÍ TRESTNÝ ČIN, ale jen přestupek (§ 47a zák. č. 200/1990 Sb.) s docela tvrdou sankcí až 50.000 Kč případně alternativní trest.

´Amnestie´ je vlastně účinnost nového TRESTNÍHO zákoníku, která se na „přestupky“ nevztahuje.