Mirdas

Vspomínáte na časopis Dikobraz ?

Podle mne je velká škoda že tento humoristický časopis již nevychází.
Jak si na něj vspomínáte ?
Co si z něj nejvíce pamatujete ?
Kteří autoři byli vaši oblíbenci ?

Doplňuji:

Ano,
byla to škála dobrých karikatůristů.
Ještě doplňuji MIkulášek s KLosem a Michal Hrdý.
Určitě se jich najde mnohem víc.
Velká škoda že dnes podobný časopis, ne drahý, nefunguje a nemusí to být zrovna Dikobraz.
Měli by jste, navrhovali by jste název ?
_

Nejlepší odpověď
led

Bol to taký papierový Švejk.
Satirický časopis, v pozadí riadený KSČ, kde sa stretávali satiristi, ktorí pre svoje postoje „nesmeli písať do oficiálnej tlače“ a satirou pranierovali nedostatky vtedajšieho zriadenia, prirodzene pod bdelým zrakom zodpovedného redaktora. Ako sa vyjadril jeden z vtedajších mocipánov „ať se národ baví, aspoň ho nebudou napadat nekalé myšlenky“
Veď aj králi potrebujú svojich šašov, ktorí ich humorným spôsobom upozornia na ich chyby vo vládnutí.

Další odpovědi
vertigo

Ano. Nejlepší byl snad Kerles, Kantorek, Renčín…
http://dikobraz­.mikroforum.cz/kres­lene-vtipy/

anonym

Jeho tehdejší oblíbenost byla způsobena jen jeho výjimečností – vydávat časopis nemohl ´kdekdo´. Z toho plynula i plejáda kvalitních autorů, která v Dikouši publikovala.
Jakmile bylo (po ´89´) možné založit časopis vlastní, ´roztrhl se s nimi pytel´ – a většina zmizla stejně rychle, jak se objevila – prostě se ´neuživily´.
A tím devalvoval a zmizel i Dikobraz.
Že bych nějak nostalgicky vzpomínal, to ne – ale ke své době patřil.
😉

Drap

Pamatuji. Pokud ho také pamatuješ, nebo tě zajímá, podívej se sem
http://dikobraz­.mikroforum.cz/ca­sopis-dikobraz-rocnik-1968-52/

badisko

No vzpominam ze byl …nikdy jsem ho moc necetl a nevadi mi ze neni ..na trhu je tolik casaku jen si vybrat …tak proc vracet zrovna tento …

marci1

Byl náhodou fajn. Je škoda, že je dnes kolem nás vůbec málo humoru. S humorem jde všechno líp ! 🙂

MK44

Viďte, a šlo to bez vulgarit.
Abych doplnil Vertiga, ještě se mi vybavují Pálka, Švandrlík a Neprakta, Holý, Barták, Slíva ba i Vyčítal.

Nevíteto?

Nepamatuju ☹