sepak

všimly jste si toho nového hmyzu ?

už asi týden sem si všiml nového hmyzu který se sem nastěhoval kvuly oteplování planety

Nejlepší odpověď
Drap

Žádný nový druh hmyzu jsem zatím nezaznamenal. A odkud jsi se dozvěděl, že je to způsobeno oteplováním planety ?

Další odpovědi
BELA81

Ano,dnes jsem si všimla podivného černého drobného poletujicího hmyzu na louce.

beer

Sice absolutně nevím, který hmyz máš na mysli ani co myslíš „novým hmyzem“,
ale mohu tě ujistit, že skutečně se na naše území vlivem klimatických změn dostává hned celá plejáda nepůvodních druhů hmyzu (namátkou Harmonia axyridis, vroubenka americká, bejlomorka akátová), stejně jako třeba řada ptáků. Navíc se tu objevují i člověkem introdukované druhy rostlin a obratlovců.
Naše teplomilné druhy hmyzu samozřejmě díky oteplení rovněž expandují z nejjižnějších částí území až na samotný na sever státu.
Studium
Tedy odpověď je ano, všiml jsem si spousty nových druhů a některé mám i zdokumentovány na odborných stránkách.

FiS

Těžko říct, který druh hmyzu máš na mysli, ale pokud jsi viděl totéž co já, pak by se mělo jednat o muchnici březnovou.

Informaci zajistil kolega ze SMILEX Travel – www.smilex.cz a nejedná se o nový druh…