Kelt

Všimli jste si, že v poslední době se hrají špatné verze hymny různých států?

To už je asi pátý případ. A je to při vyhlašování výsledků ve sportu. Dnes zahráli špatnou verzi ruské hymny, Američané zahráli špatnou verzi německé hymny, my jsme si spletli hymnu Litevska s lotyšskou hymnou atd. Snad to má někdo na starosti, a měl by si sehnat správnou verzi a na druhé straně je to v zájmu každého státu, aby tam zahráli správnou verzi jeho hymny. Tedy mělo by to tak být. Tak proč tolik trapasů? Má na to někdo vysvětlení? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Quimby

Podle mě to není o tom sehnat správnou hymnu, určitě někde mají seznam všech hymn(hymen?), spíš bych řekl, že se někdo splete při přehrávání, protože mu řeknou že vyhrál někdo z Litvy a on omylem pustí hymnu Lotyšska, protože se třeba přeslechl, nebo překlikl. A určitě si nepamatuje všechny hymny a všechny soutěžící, aby si to pak uvědomil, že je to špatně.

Další odpovědi
Muso

V případě německé hymny šlo o stejnou původní skladbu, ale byly zaměněny sloky. Místo třetí byla zahrána (zazpívána) první.
V případě Litvy byl chybně přiřazen anglický název Latvia, což je ovšem Lotyšsko. Litva je anglicky Lithuania.

Kepler

No, je v tom hokej. Byl bych pro, aby se hymny států hrály jen na olympijských hrách, tam by si to určitě dobře pohlídali. Ve sféře komerčního sportu nemají hymny co dělat. Tam si své sportovce platí bohatí sponzoři a je to pro ně reklama, svou trošku do mlýna by mohli přidat i dodavatelé anabolik, doppingů a dalších drog. Co je ještě sport a co už je byznys?

led

Pri oficiálnych produkciách sa nahrávky kontrolujú zodpovednými pracovníkmi, skôr, než sa vyšlú do éteru.
Neverím v náhodu.
Je to buď nedostatočná kvalifikácia, znalosť a pripravenosť zodpovedných – v tom prípade tam nemajú čo robiť…
alebo je to zámer, ktorý však treba dokázať, preto sa to radšej zvalí na omyl, náhodu…

Kura

Ten poslední „trapas“ byla jasná provokace, naštěstí rusáci předvedli, že jsou nad věcí a hymnu si zazpívali sami.
Jak jinak chcete tvrdit, že to nebylo schválně, když do minuty hrála správná hymna ? To jako mají všechny hymny pro všechny země ? Nesmysl. Tohle byl jasný úmysl vyprovokovat sportovce.

Kryšpín

Rusko, USA, Německo se zapsalo neslavně do dějin, možná to bylo provedeno úmyslně