Všimli jste si, že na některých serverech už začínají při registraci požadovat kompletní údaje vč. telefonu a adresy?

Nějak se mi to přestává líbit. To jim už nestačí ani IP adresa?
Doplňuji:
Na Facebooku tyto údaje uvedené nemám, ale ono je to vlastně jedno, protože poskytovatel připojení klidně s vašimi údaji obchoduje.

Nejlepší odpověď
Drap

I když je neuvedeš, tak je to jedno. Obchod s osobními údaji pěkně vzkvétá. Za pár korun koupíš spoustu čísel i s adresami.

Další odpovědi
anonym

ono úplně stačí, že spousta serverů vás přihlašuje pomocí facebooku nebo google účtu, tak se automaticky dostávají k těmto vašim údajům aniž byste je musel vyplňovat 🙂
Doplňuji:
*oprava: tak se MOHOU dostat k těmto údajům aniž byste je znovu vyplňoval.

Funna

jojo…taky mě to docela vytáčí…snažím se nikam nic nepsat…ale když se dívám na profily některých uživatelů, tak někteří tam mají o sobě včechno, snad i číslo bot… .-)

odpomass

A o to právě jde – spojit IP adresu s kontaktem. To je nad zlato ;)

venkovan

Mají smůlu – nevidím důvod proč bych takové informace zvěřejňoval. potom to prodají (zpravidla je to někde drobně napsáno) a pořád někdo otravuje na mobil. Kdo to dělá, tak se nepřihlásím, pokud doslova nejde o „život“.
Podle IP adresy si o mne zjistí prakticky všechno – jen takhle je to pro ně pohodlnější a legislativně správně.

anonym

no to je ten velky brat.
oci ma vsade.

anonym

Všimla, například na e-shopech, ale tam je adresa důležitá, aby mohlo dorazit zboží. Ale svou adresu vyplním klidně i jinde – o své soukromí se nebojím.

manon

A bude hůř. Resp. myslím, že už je hůř, jen my ještě do detailů nevíme, co má kdo o nás vše sesbíráno a co lze pospojovat a dát dohromady.

anonym

Jo dnes už nás mají všechny jako na talíři. Stačí malý průser a už je máte za dveřmi. Minulý rok jsem byl na výslechu ohledně dopr. nehody, které jsem se bohužel zůčastnil a nestačil jsem se divit, když pan policista otevřel mapu dopravních kamer. Ti by byli schopni zmapovat celou vaši cestu do práce bez jediného slepého místa. :)