zjentek

Všimli jste si, že na Marsu nejsou téměř žádné krátery? Proč ne?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=HlKNGHAP6IM

(Neměňte mi prosím zadání otázky.)

Nejlepší odpověď
Kepler

Je tam určitě méně viditelných kráterů, než na Měsíci. Důvodem je existence atmosféry, i když velmi řídké. Stačí ale na to, že se tam často vyskytují prachové bouře, které menší krátery zasype, zahladí.

Další odpovědi
Pepa25

Nevšimli, protože na Marsu samozřejmě jsou krátery, ale sonda Perseverance úmyslně přistála na rovnou plochu, mimochodem dno velkého kráteru 😉 pojmenovaného Je­zero

paul1

Možná budou nějaké mimo dosah kamer.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.