annas

Všimli jste si, že monogram, který vyryjete do kůry stromu, prý zůstává ve stejné výšce, i když strom vyroste.

Také jste někde zanechávali takovéto stopy?

Nejlepší odpověď
Marsyas

To je jasné, protože kůra je odumřelé pletivo a buňky kmene se dále nedělí, strom se dělí jen v kořenu a ve vzrostných vrcholcích.

Další odpovědi
BEAES

Tak to je zvláštní, nezjistila jsem to, protože do stromu jsme ryly jako děti a ty stromy už jsou pokácené.

vagra

Jako mladí,zamilovaní jsme monogramy vyrývali-hodně se to nosilo.Pak už jsem je nekontroloval.
Budu se muset někdy na ta místa podívat.
Obávám se, jestli tam vůbec nějaké stromy najdu.

elektrikář

Strom přirůstá jen na vrcholu.Dole jen do šířky.

bigbít

Tak to neposoudím, já jsem to ještě nezkusila…