kablik

Všimli jste si to někdo?

Fotím dig.aparátem KODAK CX 7430, asi6let starý, dělá fotky o velikosti 450– kolem 900kB, takže není problém je posílat mejlem, ted jsem však dostal obrázky ze Canon Power Schot a každá měla velikost přes 2,40MB, tak mne napadá jak si vysvětlit tyto obří rozdíly? Ví to někdo?

Nejlepší odpověď
KdoSiOdJinud

že by ony záhadné „mega pixeli“? :) Jde o rozlišení fotky, čím větší rozlišení obrázku, tím větší datový prostor je potřeba. To jestli je fotka kvalitní nebo ne je věc jiná. 🙂 Tam pak záleží na snímači (tuším že např. cmos apd…), ale nejsem fotograf, tak nevím přesně :)

Další odpovědi
jwood

Koukni na rozlišení fotografie a v jakém formátu se výsledek ukládá.